Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrlivé víno čísla spred týždňa nezopakovalo, Divoké kone divákov udržali!

Denný seriál Markízy klesol v zdedenom slote po Hornej Dolnej o takmer rating, Divokým koňom diváci nepribudli no ani neubudli.

Druhý týždeň bez Hornej Dolnej už nebol pre Markízu tak optimistický, ako ten prvý. Televízii kleslo ako Búrlivé víno tak Kredenc, stále však ide o najlepší pracovný večer lídra mimo stredy. Búrlivé víno z minulotýždňovej vyše desiatky kleslo podľa našich informácií na rating 9,3 % s podielom 25,4 %. Pre seriál tak ide o aktuálny nadpriemer. Kredenc po štarte v novom slote o 21:40 poklesol o takmer rating a pol na 7,1 % a podiel 25,5 %.

Úbytok divákov lídra však neznamenal nárast komerčnej dvojky. Divoké kone však dokázali udržať minulotýždňových divákov s ratingom 7,9 % a podielom Panelák, naopak, klesol na rating 5 % a podiel 18,8 %.

Silu Markízy v prime-time dorovnávalo spravodajstvo, keď Televízne noviny vyskočili na podiel 37,6 % a stali sa aj najsledovanejším programom dňa. Noviny Joj mali slabší deň s podielom 23,7 %. Markíza však bez Hornej Dolnej klesá, oproti poslednému pondelku so sitkomom klesla o takmer desať podielových bodov, keď mala tento pondelok v prime-time dosiahnuť hodnotu 28,4 %. Pred týždňom to bolo 29,5 %, Joj stúpla z 20,4 % na 21 %.

Z menších staníc bola ratingovo najvyššie Plus, Hoď svišťom uhral až tri percentá s podielom 8,5 %, čím sa stal najsledovanejším programom medzi malými stanicami. Vysoko bolo vďaka filmu 2012 Dajto, pre jeho mimoriadne dlhú stopáž, keď vrcholil až blízko polnoci, uhral podiel 7 %. Plus dosiahla s kriminálkami CSI podiely 5,5 a 7,9 %, Mentalista dosiahol podiel 4,7 %.

Čítať viac...
Nahor