Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Búrlivé víno aj Rodinné prípady s nárastom, Eurovoľby už na Markíze nelákali

Oba prime-timeové seriály Markízy zaznamenali nárast, Rodinné prípady po čase opäť získali priemer stanice. Mimoriadna politická relácia k eurovoľbám na Markíze prepadla.

Búrlivé víno aj Rodinné prípady v pondelok Markízu potešili. Po uvoľnení konkurenčného prostredia, v ktorom už televíziám z ratingov neuberal hokej, vyskočil líder s oboma seriálmi. Búrlivé víno aj vďaka nárastu ratingu nad 11 % získal nadpriemerný podiel nad 32 %, Rodinné prípady si polepšili výkonom nad 26 %. Joj v tom čase získala svoj priemer s Panelákom, ktorý získal rating nad 7 %, čo mu vynieslo podiel nad úrovňou 20 %, Agenti S.H.I.E.L.D. však priemer stanice nevytiahli, keď získali podiel okolo 15 %.

S podobným podielom sa musela uspokojiť Markíza pri špeciálnom vysielaní k voľbám do Európskeho parlamentu. Joj si v tom čase mohla užiť jeden z lepších výsledkov polozabudnutného seriálu Dedičstvo, ktorý sa tento pondelok blížil k 18 %.

Úspešný deň zažila Pluska, ktorá celodenne vytiahla svoj podiel k 5 % a podelila sa o tretiu priečku s Jednotkou, ktorá získala identický výsledok (12-54, 7 % v 12+). Piate skončilo Dajto, ktorý sa taktiež priblížil k päťpercentnej hranici, k úspešnému celodennému počínaniu mu dopomohol najmä futbalový zápas Slovenska s Ruskom, ktorý získal podiel nad 11 %.

Čítať viac...
Nahor