Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrka príval vysokých podielov nepriniesla, nevyskočil ani Panelák

Joj v pondelok priniesla divákom obmenený program, stavila najmä na podvečernú telenovelu a refreshnutý Panelák. Uspela jej však iba akčná večerná novinka Agenti S.H.I.E.L.D.

Jojke zatiaľ ani na ďalší raz pokus s telenovelou nevychádza. Premiéra mexickej telenovely Búrka: Dobrodružstvo lásky neuspela, keď ju podľa našich informácií sledovalo 13,4 % divákov. Z pohľadu ratingu však o veľký prepad nejde, oproti výkonom Ochrancov z posledných dní telenovela stratila len pár desatín, podielovo Ochrancovia dosahovali výkony okolo 16 – 18 %. Joj však pravdepodobne nebude robiť radikálne rozhodnutia už teraz a počká či si telenovelový divák nájde novinku na jej stanici.

Na pondelok sústredila televízia aj intenzívnu kampaň pre návrat Paneláku do niekdajšej podoby. Prostredníctvom dramatickej upútavky sa Joj snažila prilákať k Paneláku viac divákov, no včera sa jej to výraznejším spôsobom nepodarilo. Denný seriál dosiahol priemerný výkon nad 20 %. Televíziu však mohol potešiť výkon akčnej seriálovej novinky Agenti S.H.I.E.L.D., ktorú si pozrelo okolo 21 % divákov. Ak by si seriál udržal nadpriemerné výkony, Joj by v prime-time vysielala trojicu akvizičných seriálov.

Markízu zmeny u jej konkurencii ovplyvnili zatiaľ skôr pozitívne. Reflex dosiahol v čase vysielania Búrky jeden zo svojich najlepších výkonov, keď si ho pozrelo nad 32 % divákov. Búrlivé víno sa po ôsmej zas stalo vôbec najsledovanejším programom dňa so ziskom vyše 32 %, oproti výkonom z minulého týždňa narástol seriál o približne jeden rating. Lídra neurazil ani výkon Rodinných prípadov, ktoré získali podiel okolo 26 %.

Čítať viac...
Nahor