Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Avatar už z Jojky lídra neurobil, Čo ja viem s dosiaľ najhorším výsledkom

Joj po minuloročnej nešťastnej premiére Avatara vyskúšala jeho silu tento víkend, peoplemetre z nej však lídra neurobili.

Minulý rok skončila najväčšia filmová premiéra roka Jojky malou katastrofou. Technické problémy na strane Towercomu spôsobili výpadok vysielania a slabé výkony všetkých televíznych staníc. Markíza získala so Superstar výkon iba okolo 15 %, premiéru Avatara sledovalo 9,3 % divákov pri podieli 25,6 %. Televízia dúfala v rekordný výsledok. Ten sa nedostavil ani pri jeho repríze po roku. Joj Avatara zaradila na sobotný večer, kedy ho podľa našich informácií sledovalo okolo 24 % divákov. Markíza v tom čase vysielala komédiu s Tomom Hanksom a Juliou Roberts Moja krásna učiteľka, pričom vyhrala s podielom okolo 27 %.

Jednotka po minulotýždňovom poklese v sobotnom prime-time opäť stúpla ku štandardným výkonom, Pošta pre teba získala podiel takmer 18 % v 12+, Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou siahali na výkon 13 %. Stále však nejde o ich najlepšie čísla. Z menších staníc sa v sobotu darilo najmä Dajto s boxerským súbojom medzi víťazným Vladimirom Kličkom a Alexom Leapaiom, po deviatej večer ho sledovalo takmer 8 % divákov.

V piatok sa odohral pre apríl klasický súboj medzi vedomostnými šou Čo ja viem a Súboj národov. Tento raz skončil duel remízou, keď oba programy sledovalo okolo 14 % divákov. Oba však zaznamenali svoj najhorší výsledok. Šou Jednotky sa po prvý raz nedokázala dostať na 7-percentný rating (12+), v 12-54 spadla pod 5% hranicu ratingu.

Víťazom piatkového večera sa stalo očakávane Búrlivé víno, to však ani na tretí raz v týždni nedokázalo získať 30-percentný podiel, v piatok ho sledovalo okolo 28 % divákov. Rodinné prípady skončili so slabším výsledkom okolo 22 %. Na Dajto však uspel film Jediný s podielom nad 6 %, Pluske vyšla stávka na film Za nepriateľskou líniou 3 – Kolumbia so ziskom vyše 7 %, Doma so Zámenou manželiek uhrala nadpriemer okolo 5 %.

Čítať viac...
Nahor