Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Ako pomohol olympijský hokej Markíze a Dajto? Slováci po prvý raz v akcii

Včera odohrali svoj prvý zápas na ZOH v Soči slovenskí hokejisti. Do turnaja vstúpili debaklom 1:7 s tímom USA.

Stretnutie bolo najsledovanejším programom dňa, keďže sa vysielalo skoro popoludní, nemalo šancu dosiahnuť rekordné ratingy. Priemerný podiel zápasu Slovenska s USA sa pohyboval nad 60 %, najsledovanejšou tretinou bola druhá tretina, ktorá mala podľa našich informácií rating nad 14 % a podiel okolo 65 %. Celodenne Markíza dosiahla podiel niečo cez 31%, hokej televíziu k rekordným podielom zatiaľ neposunul.

Svojich divákov si večer naďalej udržiava seriál Búrlivé víno (podiel okolo 33 %), nadpriemer dosiahli Rodinné prípady, ktorých podiel sa posunul na 29 %. JOJ si držala stabilné čísla s Panelákom a seriálom Profesionáli – oba s podielom okolo 22 %. Jednotka ponúkla v prime time film Návrat domov s podielom okolo 7 % v 12+.

Hokejom žila aj stanica Dajto, ktorá ponúkla priame prenosy predpoludním, popoludní i podvečer, v prime time nasadila záznam stretnutia Slovensko – USA, ktorý v sledovanosti prepadol s podielmi pod 2 %. Rovnako pod 2 % podielu skončil zápas Rusko – Slovinsko, do nadpriemeru sa dostali iba dopoludňajší prenos Fínsko – Rakúsko s podielmi okolo 8-9% a podvečerný prenos Kanada – Nórsko s podielmi okolo 6-7 %.  Aj napriek olympiáde a hokejovým zápasom sa na pozíciu trojky na trhu vrátila stanica Plus, ktorá predstihla hokejovú Dajto i olympijskú Dvojku. Na Plus sa darilo seriálom CSI Las Vegas a CSI New York s podielmi okolo 7 %. Na Doma sa nedarí seriálu Bostonské vraždy (podiel pod 3 %), naopak, stabilne sa darí seriálu Sila, včera s podielmi  nad 7 resp. 11 %.

Čítať viac...
Nahor