Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Skylink ako prvý spúšťa satelitnú televíziu s časovým posunom, rozširuje programovú ponuku v HD

Spoločnosť M7 Group, prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, informuje o zavedení významnej inovácie satelitného televízneho vysielania na slovenský trh a o ďalších programových zmenách.

Dnes, 7. 12. 2016 prichádza Skylink s novinkou, ktorú zavádza ako jediná satelitná platforma na našom trhu a prvý v regióne strednej a východnej Európy. Kanály Prima +1 HD a JOJ +1 HD budú prinášať obsah programov Prima HD a JOJ HD s časovým posunom jednej hodiny. „Naši predplatitelia tak neprídu o svoje obľúbené programy, ktoré by im inak unikli,“ hovorí Jaromír Glisník, člen predstavenstva skupiny M7 Group, ktorá prevádzkuje satelitnú platformu Skylink. „Nová funkcia poteší takmer tretinu obyvateľov Českej republiky a Slovenska, ktorí prijímajú satelitnú televíziu prostredníctvom služby Skylink,“ dodáva. Oba programy budú súčasťou základného balíčka Digital a diváci ich môžu naladiť s nižšie uvedenými parametrami.

Zákazníci Skylinku so základným balíčkom Digital získajú aj ďalšiu novinku, predvoľbu s názvom Skylink Ochutnávka. Vždy po dobu jedného mesiaca budú môcť zadarmo sledovať jeden z vybraných programov z platenej ponuky Skylinku. Prvým programom, dostupným na tejto pozícii, je filmový kanál AMC. Parametre pre naladenie tejto predvoľby sú uvedené v tabuľke nižšie.

Zároveň dôjde k ďalšiemu významnému obohateniu programovej ponuky Skylinku. Po nedávnom rozšírení počtu programov vysielaných už len vo vysokom rozlíšení HD  bude vo formáte HD k dispozícii aj filmový kanál JOJ Cinema a športový kanál Sport 1. Vysielanie pôvodných SD verzií bude v dohľadnej dobe ukončené. Zaradenie kanálov do programových balíčkov zostáva nezmenené – JOJ Cinema HD bude aj naďalej súčasťou balíčka Smart (a vyšších) a Sport 1 súčasťou balíčka Multi (a vyšších).

S novými parametrami začali vysielať aj dva erotické programy Hustler a Brazzers, ktoré si diváci môžu naladiť už dnes s novými parametrami – viď tabuľka.

Programy Satelit Astra Frekvencie (MHz) Polarizácia FEC Symb. r. (KS/s) Norma Pilot
JOJ Cinema HD, Sport 1 HD, Prima +1 HD, JOJ +1 HD 23,5°E 12 070 H 3/4 27 500 DVB-S/QPSK  
Skylink Ochutnávka 23,5°E 12 344 H 2/3 29 900 DVB-S2/8PSK OFF
esportsTV 23,5°E 11 973 V 2/3 29 900 DVB-S2/8PSK OFF
Tv8 HD 23,5°E 12 363 V 3/4 29 500 DVB-S2/8PSK ON
Hustler, Brazzers 19,2°E 12 515 H 5/6 22 000 DVB-S/QPSK
Čítať viac...
Nahor