Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Skutočná pravda o odchode tvorcov Búrlivého vína do JOJ: Toto sú fakty!

O odchode tvorcov markizáckeho hitu Búrlivé víno sa toho za krátky čas stihlo popísať veľa. Prečítajte si však skutočné fakty o odchode troch kľúčových mien z pozadia seriálu Markízy do Joj.

Kreatívna producentka Danica Haláková, výkonný producent Pavol Polner a režisér Braňo Mišík. Toto je trojica tvorcov Búrlivého vína, ktorá prestupuje z radov Markízy do konkurenčnej Jojky. Kým pôvodne sa hovorilo o ich dobrovoľnom odchode, výpoveď dali iba dvaja z nich.

Ako prvý sa o nečakanom zemetrasení v radoch Búrlivého vína rozhovoril jeho režisér, Braňo Mišík. Ten do nejasnej situácie vniesol nemalú dávku svetla. „Odišiel som s tímom, s ktorým som založil firmu a vzhľadom na to, že ich odtiaľ vyhodili, tak som sa po veľmi korektnej a rozumnej dohode dohodol, že dokončím nejaké diely, ktoré mám rozrobené, a pôjdem s ľuďmi, ktorí odišli,“ vyjadril sa pre Plus 1 deň. Mišík tak ostal verný svojim blízkym kolegom.

Danica Haláková mala v Markíze dostať hodinovú výpoveď, televízia sa na spolupráci nakoniec nedohodla ani s Pavlom Polnerom. Dôvodom mala byť produkčná spoločnosť Trilobit production s.r.o., ktorú si spolu si trojica v októbri 2013 založila. „Rozhodla som sa s kolegami založiť si vlastnú spoločnosť, ktorá by v budúcnosti vyrábala nové formáty. Nechceli sme stáť na mieste a tvoriť ďalšie a ďalšie série Búrlivého vína, pretože ten projekt už bude veľmi unavený. Moje plány boli však dokončiť tretiu sériu a odísť až v lete, čo som oznámila zamestnávateľovi pol roka vopred. To, že mám odísť okamžite, bolo rozhodnutie vedenia, ktoré plne rešpektujem a musela som sa podľa toho zariadiť,“ objasnila pre televízny časopis.

Potvrdila tak informácie o tom, že odchod zo seriálu plánovala, pričom potvrdila aj dôvody. Na tvorcov denného seriálu sú totiž aktuálne vyvíjané veľké tlaky, aby stihli pokračovať vo vysokom výrobnom tempe. „Písali sme kvantum scenárov každý mesiac. Vychádzalo to okolo 16 dielov mesačne, čo bol pre scenáristov obrovský nápor. V takom strašnom strese a bez pauzy si neviem predstaviť udržať dlhodobo kvalitu akéhokoľvek seriálu,“ vyjadrila sa kriticky. Je viac než jasné, že s Halákovou chceli v lete z Markízy odísť aj Polner s Mišíkom. „Ja som chcel dorobiť trojku, ale vzhľadom na to, že vznikli takéto okolnosti, tak som musel konať, tak ako som konal,“ povedal Braňo Mišík, ktorý tak chcel rovnako ako Haláková odísť po dotočení tretej série Búrlivého vína.

Vyjadrenia oboch tvorcov seriálu potvrdila aj Markíza. Dôvodom vyhadzovu mala byť produkčná spoločnosť, ktorú si trojica založila.  „Danica Haláková a jej kolegovia si bez nášho súhlasu založili produkčnú spoločnosť, s ktorou sa chystali pracovať pre našu priamu konkurenciu. Danica, rovnako ako každý iný zamestnanec, podpísala pracovnú zmluvu, ktorá nedovoľuje pracovať pre konkurenciu,“ znelo stanovisko Markízy.

Haláková, Mišík aj Polner by sa aktuálne mali podieľať na výrobe nového seriálu pre Joj, pričom Mišík odhalil, že pre trhovú dvojku pripravujú hneď niekoľko projektov. Zároveň naznačil plány vyrobiť rozprávku, čo potvrdila aj Haláková: „Chceli sme vytvoriť pre slovenského diváka rozprávku. To je stále naším snom a ten si splníme.“

Čítať viac...
Nahor