Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Skončí ambiciózny ťahák úspechom alebo sklamaním? Markíza zožala po štarte Autoškoly ostrú kritiku!

Reakcie na nový seriál Markízy, ktorý má byť jedným z jej jarných ťahákov, nedopadli podľa očakávania televízie.

Televízie hneď od prvých dní nasadzujú nové projekty pre rok 2019, ktorých je v tomto obchodne slabom období azda najviac za dlhé roky. Najviac noviniek postupne uvádza do vysielania Joj, no aj Markíza už stihla odštartovať prvý z nových projektov, keď po čase predstavila ďalší nový komediálny seriál.

S Autoškolou mala Markíza väčšie ambície. Réžiu zverila do rúk skúseného Tomáša Janča, ktorý už v minulosti mimoriadne úspešne rozbehol Hornú Dolnú, angažovala mnoho populárnych hercov, pričom najväčším lákadlom sa má stať Ján Koleník, ktorého práve pre Autoškolu a Oteckov zlákala dočasne k sebe z Joj.

Napriek tomu, že sa seriál uviedol v pondelok nadpriemerne s 10 ratingami, jeho budúcnosť je otázna. Nový seriál má celkovo osem častí, pričom už po tej prvej sa na televíziu zožala ostrá vlna kritiky.

V drvivej väčšine negatívne názory prevládali na sociálnych sieťach, kde si diváci nedávali servítku pred ústa. Televízia spracovala Autoškolu v odlišnom, neraz bizarnom či prehnanom štýle, podobnom akým skúsil preraziť Andy Kraus v Dvojičkách, jeho prvom a najambicióznejšom projekte po skončení Paneláku. Na exponovaný humor stavili aj Ministri.

Ku kritickým divákom sa navyše pridali aj recenzie či reakcie na webových portáloch. Refresher zhodnotil, na čom seriál zlyháva a uviedol, že nemá šancu osloviť mladých divákov. Recenzia na Sme.sk zas hovorí o prehĺbení trápenia slovenského humoru.

Nakoľko sa kritické hlasy prejavia na číslach sledovanosti, je v tejto chvíli otázne. Faktom ostáva, že Markíza uviedla prvú časť bez prerušenia brejkom, pričom by doň mala nasadiť celkovo dva. Ak tak seriálu noví diváci nepribudnú, pokles musí očakávať aj tak.

Čítať viac...
Nahor