Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sitkom Svet podľa Evelyn odštartoval nadpriemerne! Horná Dolná aj Talent si polepšili

Ďalší nový seriál Joj dosiahol pri štarte po Talente úspech, reprízová Horná Dolná si napriek tomu pripísala vysoký výsledok.

Prechod internetovej postavičky Evelyn na obrazovky sa na prvý raz podaril. Úvodný diel nového sitkomu Svet podľa Evelyn sledovalo podľa našich informácií 7 % divákov s podielom 27 %. Seriál sa vysielal v konkurencii druhej polovice reprízy Hornej Dolnej, ktorá sa v podieli blížila k 30 %. Už o týždeň však bude situácia vyzerať inak.

Naposledy sa totiž proti sebe postavili Horná Dolná a Česko Slovensko má talent. Markíza s komediálnym seriálom od najbližšieho pondelka uhýba a presúva ho na pondelok. Urobí tak v deň, keď vráti do programu očakávaný Kredenc. Po čase tak bude opäť budovať silné okno pondelňajšej zábavy. Z pondelka zároveň vypadne Farma, ktorú čaká opäť návrat na stredy. Tam bude tvoriť klasickú dvojičku s Búrlivým vínom.

Na posledný raz v silnej konkurencii dokázala Horná Dolná podľa našich informácií uhrať 13,8 ratingu s podielom 36,6 %. Ide o jej druhý najlepší výkon sezóny. Polepšiť si však dokázala aj šou Česko Slovensko má talent, a to výraznejšie ako komediálny seriál. Narástla na rating 11,4 % s podielom 31,4 %. V celkovom počte o pár tisíc divákov vyhral Talent.

Aj túto stredu boli tradične zatlačené menšie stanice, ako tak sa dokázali k svojim divákom prebojovať Doma s Plus. Ženská stanica s Mentalistom uhrala nad 5 %, Dila šla na 5,5 % a nad desiatku. Dvojporcia Kuriéra na stanici Joj dosiahla podiely pod 5 a nad 4 %. Plus následne odštartovala premiéru piatej série Walking Dead, dokázala uspieť s podielmi tesne nad 7 % a výkonom 8,5 %. Strážca spravodlivosti na Dajto sa hýbal nad 2 a tesne pod 3 %, Vtierka Castle na Wau šla pod dvojku, CSI Las Vegas už nad 3 %.

Podvečer bola opäť úspešná šou Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom 25 %, Kukučka latentne prekročila 17 %. Oproti bežným jesenným výkonom poskočili Televízne noviny s podielom pod 32 %, Noviny Joj šli pod 27 %. Najsledovanejším programom dňa sa stala Horná Dolná, nasledoval ju Talent.

Čítať viac...
Nahor