Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sitkom Dovidenia, stará mama prvýkrát porazil Búrlivé víno! Opäť spadla Farma, Noviny lídrom

Joj predbehla Markízu v prime-time.

Po silnom pondelku, kde zaznamenal rekord seriál Horná Dolná, prišiel strmý pád. Ďalší utorok po sebe Markíza neuspela, keď jej znovu, aj keď už menej, spadla Farma, ktorú malo sledovať 7,7 % divákov s podpriemerným podielom 20,7 %. Televízii vôbec nepomáha Búrlivé víno, ktoré zažilo ďalší debakel, keď spadlo na 4,5 ratingu s podielom len tesne cez 18 %. S týmto výkonom zároveň nedokázalo byť lídrom trhu.

Joj nemala ďaleko od Markízy už počas väčšiny Farme, keď seriál Zoo sledovalo takmer sedem percent divákov s podielom 18,5 %. Nasledujúci sitkom Dovidenia, stará mama bol už lídrom trhu s ratingom 4,8 % a podielom pod 18 %. Krausov seriál, aj keď sám vlažný, porazil prvý raz v priamej konkurencii Búrlivé víno, jednotkou trhu bol druhýkrát, keď ako líder aj štartoval.

Jednotka opäť uberala komerčným staniciam s Nikto nie je dokonalý, v 12 – 54 šla relácia cez päť ratingov s podielom 14 %, v 12+ sa dostala pod 18 %. Relácia Slovensko chutí sa prehupla v univerzálnej cieľovke cez 9 %.

Medzi menšími bola po čase opäť najvyššie Plus, s Profesionálmi šla nad 7 %, film Za nepriateľskou líniou uhral rovnú sedmičku. Doma sa naďalej v prime-time trápi s telenovelou Kúsok zo mňa, ktorá šla pod 4 %, slabý deň mal aj Mentalista, keď sa prehupol len cez 3 %. Snímka Nezastaviteľní na Dajto uhrala 4,5 %, kriminálky Vtierka Castle a CSI Las Vegas sa hýbali okolo 2,5 a 3,5 %.

Joj si mohla pochvaľovať utorňajšie výkony už od podvečera. Opäť jednoznačne dominovala s Moja mama varí lepšie ako tvoja a podielom takmer 23 %, kým Susedia sa dostali len pod 14 %. Prvá časť prekročila 17-tku, stále ide o výrazný prepad oproti Reflexu. Neskôr vyhrala aj s Novinami, ktoré šli v podieli na 27 % a ratingovo sa stali najsledovanejším programom dňa. Televízne noviny skončili pod 26 %. Joj si pripísala v utorok víťazstvo v prime-time, Markízu predbehla o pár desatín.

Čítať viac...
Nahor