Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Simpsonovci sa po rokoch vracajú na slovenské obrazovky! Prima Cool mení program

Slovenská Prima Cool sa priblíži jej pôvodnej českej verzii.

Zaradenie prvej veľkej akvizície na slovenskú Prima Cool netrvalo dlho.

Ešte pred oficiálnym spustením lokálnej televízie Prima Cool SK oznamuje vysielateľ kľúčovú akvizičnú posilu, keď do vysielania zaradí populárny animovaný seriál Simpsonovci.

Ten v pôvodných plánoch slovenskej Primy Cool nefiguroval, televízii sa však podarilo však dohodnúť na licenčných podmienkach.

„Stanica Prima COOL SK sa priblíži kanálu Prima COOL v Českej republike aj vysielaním obľúbeného seriálu Simpsonovci. Seriál, ku ktorému patrí aj nezameniteľný dabing, aktuálne napríklad s Jiřím Lábusom, Martinom Dejdarom, Vlastimilom Zavřelom či Ivanou Korolovou, ktorý vzniká priamo v dabingových štúdiách skupiny Prima, bude súčasťou vysielania nového kanálu pre slovenský televízny trh hneď od pondelka 27. mája,“ uviedla televízia.

Prima tak stihne zaradiť Simpsonovcov na slovenskú verziu Cool okamžite v prvý deň vysielania. Vyžiada si to netradičnú zmenu programu ešte predtým, ako stanica vôbec začne svoje vysielanie.

Program Prima Cool SK však nebude prekopaný úplne.

Simpsonovci totižto nahradia v štruktúre nateraz jediný avizovaný akvizičný seriál Hviezdna brána, ktorý zo slovenskej Cool vypadne úplne.

Prima sľubuje, že do programu časom zaradí aj ďalšie zahraničné licencované seriály.

„Zaradenie seriálu Simpsonovci už od štartu vysielania kanálu Prima COOL SK si vyžiada zmenu pôvodne avizovaného programu. V tom sa napokon z licenčných dôvodov na strane distribútora neobjaví seriál Hvězdná brána. Už v najbližšom období však budú predstavené ďalšie programové novinky,“ dodala Prima.

Simpsonovci dlhé roky vysielala na svojej obrazovke Joj.

Predstavitelia Primy prednedávnom potvrdili, že slovenská televízna dvojka má poistené práva aj naďalej. Simpsonovci pritom z vysielania menšej JOJ Plus zmizli pred približne dvomi rokmi. Nebude tak prekvapením, ak si televízie v budúcnosti rôzne série podelia.

Nebolo by to po prvý raz – podobne sa na dvoch televíziách vysielali dlhodobo napríklad Myšlienky vraha, ktorých rôzne série, dokonca neraz aj v podobných vysielacích časoch, vysielali na svojich staniciach Markíza a Joj.

Program prvého vysielacieho dňa Prima Cool SK

Pondelok 27. máj 2024

14:00 RE-PLAY
14:25 Cyklosalon.tv
14:55 Policie v akci
15:40 Policie v akci
16:25 Autosalon.tv
17:20 Top Gear 1
18:15 Simpsonovi 1
18:35 Simpsonovi 2
19:00 Prima Partička
19:45 Partička
20:15 Prima Partička
21:00 Mikýřova hysteorie českých dějin
21:35 Nečum na mě show
22:05 Simpsonovi 1
22:25 Simpsonovi 2
22:50 Top Gear 1
23:40 Prima Partička
00:30 Prima Partička
01:20 Mikýřova hysteorie českých dějin
01:55 Nečum na mě show
02:20 Policie v akci
03:05 Policie v akci
03:45 Autosalon.tv

Čítať viac...
Nahor