Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: ČT, vysielanie Českej televízie, koláž

Pikošky

Silvestrovský hit s Bohdalovou prekvapil: Mohlo sa plné publikum zabávať bez rúšok?

Vôbec najsledovanejším silvestrovským programom na konci uplynulého roka bol Najväčší flám s Jiřinou Bohdalovou, ktorý vo veľkom sledovali aj slovenskí diváci.

Nielen na Slovensku, ale aj u našich susedov sa tradične koniec roka oslavoval s televíznou zábavou, ktorú opäť ovládla Česká televízia.

ČT okrem silvestrovských Zázrakov prírody a obľúbenej Všechnopárty odvysielala aj špeciálny koncoročný program, v ktorom spojila koncoročnú zábavu s oslavou okrúhleho jubilea herečky Jiřiny Bohdalovej.

Tá na začiatku mája oslávila 90. narodeniny, pričom aj pre rôzne prekážky v období pandémie sa veľkej televíznej oslavy dočkala až koncom jesene. Výsledkom bol televízny program Najväčší flám s Jiřinou Bohdalovou, ktorý Jednotka ČT odvysielala práve na Silvestra ako posledný program pred polnocou.

Najsledovanejší Silvester

Očakávaný Silvester s populárnou Bohdalovou sa stal vôbec najsledovanejším zábavným programom celého večera, keď si ho pozrelo okolo 1,6 milióna divákov.

Vo veľkom zarezonoval aj u slovenských divákov, ktorých väčšina má kanály ČT dostupné u svojich operátorov. Neraz práve ponuka Českej televízie býva sledovanou aj na Slovensku.

Súčasťou silvestrovského programu ČT bol celý rad známych osobností, ktorí sa ho zúčastnili či už ako hostia v publiku alebo aj priamo ako účinkujúci. Medzi ktorými nechýbali Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Monika Absolonová, Marek Eben, Milan Kňažko, Jitka Zelenková, Jakub Prachař, Vojta Kotek, Jiří Korn, Lucie Bílá či Karel Šíp. Moderátorom programu bol Libor Bouček.

Prekvapením pre mnohých však bol už úvodný pohľad do publika.

Nielen účinkujúci, ale aj samotní hostia v publiku, sa totiž počas celého večera zabávali bez rúška, ako za čias pred pandémiou koronavírusu.

V StarDance s respirátormi

ČT divákov v publiku bez respirátora obhajovala dodržaním všetkých platných pravidiel.

„Česká televízia rešpektuje všetky platné nariadenia, a tak aj natáčanie silvestrovského programu prebiehalo podľa platných pravidiel pre výrobu audiovizuálneho diela. Naviac všetci účinkujúci, aj tí v publiku, boli testovaní,“ citoval Blesk hovorkyňu ČT, Karolínu Blinkovú.

ČT silvestrovský program nakrúcala 11. novembra.

V rovnakom čase napríklad naplno prebiehal jej hlavný sezónny program StarDance, ktorý v celom priebehu potrápili viaceré pozitívne prípady medzi účinkujúcimi. Tvorcovia veľmi rýchlo pristúpili k povinnosti respirátora pre všetkých divákov, povinný bol aj v zákulisí. 

Zároveň už v tom čase mali účastníci nakrúcania povinnosť nosiť vo vnútorných priestoroch respirátor, s výnimkou účinkovania na pódiu.

Respirátorom v silvestrovskom programe sa mohla televízia vyhnúť napríklad aj tým, že všetkých hostí mohla považovať za účinkujúcich.

Mnohokrát sa stali priamymi účinkujúcimi na pódiu, neboli zároveň bežnými divákmi ako v prípade komparzu, v publiku bolo mnoho osobností českej scény, ktorí tvorili súčasť zábavného programu.

„Faktom je, že podľa pravidiel platných od začiatku novembra mali mať účastníci natáčania, mimo iného, okrem testu a očkovania, po celú domu pobytu vo vnútorných priestoroch nasadený respirátor min. triedy FFP2 (KN95 / N95) alebo podobný prostriedok bez výdychového ventilu. Sami účinkujúci na pódiu mali výnimku a mohli vystupovať bez respirátora,“ uviedol Blesk.

Čítať viac...
Nahor