Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Silvestrovské plány potvrdené, Markíza bez veľkého koncoročného programu! Kredenc odsúva k noci

Televízia má tradíciu vo vysielaní silvestrovských programov či koncoročných špeciálov relácií, tento rok ukončí rok reprízovou komédiou.

Program posledného večera v roku je definitívne známy. Televízie potvrdili prvé informácie portálu Mediaboom.sk a zloženie ich hlavného programu, ktoré bolo v niektorých prípadoch prekvapením.

O najväčšie sa postarala Markíza, ktorá tohto Silvestra vynechá špeciálny veľký program. Posledné tri roky prinášala silvestrovskú Chart Show, v minulosti bola preslávená vlastnými veľkými silvestrovskými programami s jej tvárami. Na konci roka však reklamný priestor v televíziách nie je pre klientov tak atraktívny, a kým v minulosti bol koncoročný program pre niektoré stanice vecou prestíže, dnes je investovanie do Silvestra pridrahé a často neefektívne.

Markíza tak vyrieši silvestrovský večer tento rok reprízou prvej časti komediálnej série Babovřesky. Oproti prvým plánom ňou nakoniec otvorí večer o 20:30. Z pôvodnej tvorby si aj tento rok pripravila Kredenc, ktorý však zaradí na 23:10 a prehupne sa s ním do nového roka 2018.

Podobný prístup v minulosti už zvolila aj Joj, ktorá však vo svojej histórii vysielala na Silvestra filmy niekoľkokrát. Postupne však sama prešla na pôvodnú tvorbu so silvestrovským Panelákom či Česko Slovensko má talent, v roku 2014 však nasadila maratón troch dielov Kameňákov.

Joj potvrdila, že špeciál Inkognita na konci tohto roka vymení za šou Nikto nie je dokonalý, ktorú do portfólia získala na jar. Novými posilami programu vyplní celý večer, keď od 22:30 uvedie silvestrovský špeciál Všetko, čo mám rád. Podobne ako vlani potiahne druhý večerný program až do neskorej noci, keď Všetko, čo mám rád vyvrcholí po 1 hodine ráno.

RTVS ako už tradične otvorí silvestrovský večer so špeciálom Milujem Slovensko. Druhú polovicu večera vyplní rovnako ako v roku 2014 špeciálom talkshow Neskoro večer s Petrom Marcinom, ktorá Milujem Slovensko vystrieda po 22:30.

Plus potvrdila na Silvestra nasadenie trojporcie Kameňákov, Doma má pripravené komédie Pred svadbou nie! a Jednoducho sexi. Dajto staví tradične na akčné trilery, zreprízuje filmy Markízy z predošlých večerov Ostreľovač a Špecialisti, Wau odvysiela akčný dobrodružný film Cesta bojovníka a silvestrovské Česko Slovensko má talent.

Čítať viac...
Nahor