Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Silvester plný prekvapení: Joj bez Inkognita, Markíza s reprízovým filmom! RTVS zakončí rok Marcinom

Pozrite si prvé plány televízií na posledný deň tohto roka.

Tohtoročný silvestrovský program televízií prináša v ich prvých plánoch očakávané relácie aj prekvapenia. Ako už tradične budú hlavné televízne stanice ladiť štruktúru zábavne a so špeciálmi klasických programov, ktorých zloženie sa však obmení.

RTVS, ako už stabilne, pripraví pre záverečný deň roka špeciálne vydanie šou Milujem Slovensko. Tá sa stáva už tradičnou súčasťou jej Silvestra, nakoľko ju pravidelne uvádza v jesennej časti sezóny. Zmenu však Jednotka prinesie v druhej polovici večera. Vlani v tomto čase odvysielala špeciál relácie Zlaté časy, a to po tom, čo zrušila plánovanú výrobu silvestrovského vydania Nikto nie je dokonalý. Táto kauza stála na začiatku konca relácie v RTVS a jej presunu na Joj. Telerozhlas rovnako ako v roku 2014 zakončí rok silvestrovským špeciálom talkshow Neskoro večer s Petrom Marcinom. Milujem Slovensko vystrieda okolo 22:35 a divákov bude sprevádzať až do nového roka 2018.

Obmenu v zložení silvestrovských relácií prinesie aj Joj. Tá tento rok vynechá špeciálne Inkognito, ktoré jej v roku 2015 tvrdo prepadlo, aby vlani patrilo k top programom Silvestra. Televízia miesto neho využije možnosť po prvýkrát uviesť špeciál relácie Nikto nie je dokonalý, ktorý sa posledne objavil pred dvomi rokmi na Jednotke. Kým tá ním ale večer vtedy zakončovala, Joj ho s Nikto nie je dokonalý otvorí. Jeho druhá polovica bude totiž patriť ďalšej tohtoročnej zábavnej posile televízie, silvestrovskému Všetko, čo mám rád. S reláciou počíta aj po polnoci, kde vlani zabodovala so zostrihom Veselý nový rok zo zrušenej relácie Vtedy na západe. Tento zostrih si Joj zopakuje – tentokrát na Silvestra podvečer, popoludní zreprízuje aj vlaňajšie Inkognito, uvedie tiež komédiu Divoká dvojka.

Markíza pre tohtoročný Silvester avizuje iba jeden špeciálny program. Ako už od roku 2014, opäť staví na silvestrovský Kredenc, ktorý jej pred tromi rokmi valcoval, v ďalších dvoch rokoch už uhral priemer Markízy. Pri súčasných výkonoch skeč šou by však bol takýto výsledok úspechom. Tri roky po sebe vyplnila Markíza väčšinu večera s Chart Show, ktorá však v súčasných predbežných plánoch televízie chýba. Miesto nej avizuje Markíza zaradenie reprízového prvého dielu komediálnej série Zdeňka Trošky – Babovřesky, s ktorými by mala vyplniť večer až do polnoci. Následne by mala zreprízovať silvestrovskú Chart Show z minulosti. Podvečer televízia opäť nasadzuje Hornú Dolnú, pred tým klasicky zreprízuje starší strihák Silvester s Markízou či Najväčšie hity. Uvedie aj film Muži v čiernom.

Z menších staníc Doma plánuje staviť na komédie Pred svadbou nie! a Jednoducho sexi, Dajto zreprízuje Podfukárov a cez polnoc sa prehupne s filmom Gunman: Muž na odstrel. Plus využije nesmrteľný Kameňák, ktorý opäť nasadí od prvej po tretiu časť, Wau zreprízuje starší silvestrovský zostrih Česko Slovensko má talent.

Čítať viac...
Nahor