Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Sieť kníhkupectiev LIBRI zmenila majiteľa

Jedna z najväčších sietí kníhkupectiev Libri nedávno zmenila svojho majiteľa. Aktuálnym majiteľom siete je podnikateľ Horst Kumor. S jeho príchodom súvisí aj viacero zmien v kníhkupectvách, ktoré majú na Slovensku dlhú tradíciu.

Sieť kníhkupectiev Libri má od augusta 2013 nového majiteľa. Je ním Horst Kumor, ktorý má za sebou už viacero úspešných projektov. V minulosti pôsobil v realitnom a developerskom sektore, ale aj v gastronómii. V polovici augusta prevzal sieť kníhkupectiev Libri s ambíciou očistiť ju od problémov, s ktorými ju preberal, a vybudovať z nej silnú a stabilnú sieť kníhkupectiev.

“Sieť som prevzal aj so všetkými vzťahmi s vydavateľmi a ďalšími dodávateľmi, ktoré neboli po viacerých stránkach práve najlepšie,” povedal Horst Kumor, “Mojou ambíciou je zmeniť to a vrátiť sieti Libri nielen povesť spoľahlivého a zodpovedného predajcu voči zákazníkom, ale aj spoľahlivého a zodpovedného obchodného partnera voči dodávateľom.“

So zmenou majiteľa súvisí aj zmena názvu siete, z pôvodného TK Libri je dnes Libri. K viditeľným zmenám prišlo aj v prípade loga spoločnosti, v blízkej dobe sú naplánované postupné redizajn a modernizácia predajní. Sieť nedávno obnovila partnerskú spoluprácu aj s najväčším vydavateľstvom na Slovensku Ikar. Predaj sa navyše z majoritne knižného segmentu rozšíri aj na doplnkový tovar.

Filozofia siete sa nesie v duchu posolstva “Kníhkupectvo z Vášho mesta”. Predajne sa nachádzajú v krajských a okresných mestách na tradičných miestach predaja, akými sú pešie zóny či námestia tak, aby boli čo najbližšie k zákazníkom. “Na knihách ma fascinuje ich lokálnosť. V dnešnej dobe globalizácie je možné kúpiť si takmer všetko kdekoľvek, ale knihu v tom svojom – materinskom – jazyku nájdete prakticky iba doma,” povedal Kumor na margo svojho vzťahu ku knihám a knižnému priemyslu vôbec.

Okrem lokálneho charakteru sieť buduje aj na ponuke najväčších knižných noviniek a tiež ich rýchlej dostupnosti v zákazníckej ponuke. “V blízkej budúcnosti plánujeme spustiť aj silný e-shop, ktorého najväčšou konkurenčnou výhodou bude možnosť vyzdvihnutia si objednaného tovaru v každom z našich vyše 30 kníhkupectiev po celom Slovensku. Aktuálne je však pre nás väčšou prioritou zameranie sa na riešenie interných záležitostí a obchodných partnerstiev s dodávateľmi, vydavateľmi ap.,” prezentoval plány do budúcna i aktuálne dianie v sieti jej nový majiteľ.

V kníhkupectvách aktuálne všetkých zákazníkov v predvianočnom čase určite poteší darček ku každému nákupu nad 15 eur a poukážka v hodnote 3 eurá ku každému nákupu v hodnote vyššej ako 30 eur. Viac informácií o sieti, jej predajných miestach a ďalších službách nájdete na internetovej stránke www.librishop.sk.

 

Čítať viac...
Nahor