Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šiesta Farma by mohla byť po prvý raz iná! O akých verziách sa hovorí?

Nielen fanúšikovia šou špekulujú, že by šiesta séria reality šou mohla priniesť zmenu.

Ani tento rok nebude v jesennej štruktúre Markízy chýbať reality šou Farma, ktorá si miestenku zaistila nadpriemernými výkonmi počas ostatnej piatej série. Televízii vyšla stávka na avizovanie umiernenejšej verzie s dôrazom na tradície, aj keď sa v jej priebehu často dianie medzi farmári zvrhlo.

Ťažko očakávať, že by sa po jednom z najúspešnejších ročníkov Markíza pustila do risku, no napriek tomu sa začína špekulovať o rôznych verziách, ktoré by mohli oživiť po piatich rokoch už ošúchaný formát. Hovorí sa napríklad o česko-slovenskej verzii, ktorú by líder vyrábal spoločne s Novou, čím by zefektívnil náklady na šou. To by sa televízii určite zišlo, nakoľko investície do jesennej štruktúry budú nemalé. Napriek tomu je však nepravdepodobné, že by sa český líder pustil do novej série. Aj keď Farma na Nove v roku 2012 nebola úplný prepadák, vysoké nadpriemery nepriniesla. Po pol desiatej má k tomu v utorky a štvrtky televízia zastabilizovanú vlastnú magazínovú tvorbu.

Pri ďalších dvoch možnostiach by sa už šou vrátila, podľa všetkého, ku kontroverznejšiemu ladeniu. Druhou diskutovanou je celebrity verzia, ktorá je bežnou súčasťou švédskeho originálu The Farm aj v zahraničí. Vysielala sa napríklad v Portugalsku, Francúzsku či Írsku. Markíza avizovala účasť celebrít ako osvieženie formátu už pri štvrtej sérii v roku 2013, no nakoniec sa tak nestalo. Dá sa tiež očakávať, že v prípade takejto verzie by mala na našom malom trhu televízia problém s nájdením známych tvárí, ktoré by sa na šou dali nahovoriť. „Áčkové“ celebrity by účasť (aj pre časovú náročnosť) vo veľkom odmietali, priestor by tak ostal len pre kontroverzné, prípadne menej zaujímavé tváre. Prihlášku do Farmy si v minulosti poslala napríklad Martinka z Turca, na krátky čas prišli farmárov pozrieť Martin Jakubec, Eva Máziková či Sajfa.

Hovorí sa tiež o tretej možnosti a to výbere spomedzi doterajších účastníkov šou. V ostatnej piatej sérii sa napríklad do diania na chvíľu zapojila aj súťažiaca zo štvrtého ročníka, Jana Hrmová, ktorá otvorene prezradila, že by sa do Farmy prihlásila opäť. Televízia by dlho prehovárať, pravdepodobne, nemusela ani ďalšiu kontroverznú postavičku, Moniku Haklovú, ktorá vyhľadáva pozornosť televíznych kamier a médií.

Čítať viac...
Nahor