Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Šialené honoráre umelcov: Bílá či Habera si pýtajú viac ako zahraničné hviezdy!

Týždenník Plus 7 dní v jednom zo svojich najnovších článkov odtajňuje honoráre česko-slovenských umelcov. Z niektorých súm sa vám zatočí hlava. Pozrite 

O honorároch umelcov sa nahlas nehovorí, no často sa aj utajované sumy dostanú na verejnosť. Časopis Plus 7 dní od svojich zdrojov z brandže zisťoval, aké sumy lietajú v česko-slovenskom šoubiznise za jediné koncertné vystúpenie. Koľko si pýta taký Gott, Bílá, Habera či Ráž?

Najdrahším spomedzi veľkých mien je jednoznačne Karel Gott. Svoju už tak vysokú cenu v priebehu ostatného obdobia dokonca zvýšil na dvojnásobok. „Gott svoju cenu zdvojnásobil, čiže jeho koncert dnes stojí tridsaťtisíc eur,“ píše Pluska. V Česku najvyššiu triedu tvorila štvorka Gott, Michal David, Helena Vondráčková a Lucie Bílá, ktorá si mala podľa nepísaných pravidiel pýtať podobné honoráre, no šestnásťnásobná držiteľka českého Zlatého Slávika mala tento trend narušiť. „Bílá ostatným kazila biznis, pretože chcela približne o dve tisícky menej. Keď sa niekto rozhodoval medzi vystúpením Bílej a Vondráčkovej, vybral si logicky tú prvú. Lucie ide pokojne aj pod cenu, ale uzurpuje si možnosť spievať v televíznych reláciách ako hlavná hviezda,“ povedal Pluske zdroj.

Či tomu veríte alebo nie, na Slovensku sú niektorí umelci po koncerte bohatší ako Božský Kája. Taký Team s Paľom Haberom si za vystúpenie na Topfeste mal vypýtať neuveriteľných 100 000 eur! „Na základe dobrých vzťahov však „haberovci“ napokon výrazne spustili z ceny a na festivale vystúpia „len“ za tridsaťpäťtisíc eur,“ povedal časopisu zdroj. Elán má vďaka prehnaným nárokom Joža Ráža podľa Plus 7 dní zarábať ešte viac: „Elán dnes stojí minimálne päťdesiattisíc, z čoho si len Jožo Ráž pre seba odkrojí tridsaťtisíc.“ Pri samostatnom vystúpení Ráža bez kapely sa má jeho honorár hýbať od šesťtisíc eur vyššie. Porotca Hlasu Majk Spirit sa vraj netají honorármi okolo 5 000 eur, na menších akciách štartuje na hranici 2 000 eur.

Pluska upozorňuje na fakt, že honoráre našich umelcov sú častokrát vyššie ako tie zahraničných hviezd. „V porovnaní s kráľovskými honorármi niektorých našich lokálnych spevákov a kapiel vyznievajú niekdajšie európske hudobné hviezdy ako chudobní príbuzní. V Prahe si nemecká speváčka Sandra vypýtala pätnásťtisíc eur a približne rovnako stojí Lisa Stansfieldová. Taliansky spevák Drupi nedávno zaspieval spolu s dvoma muzikantmi na Slovensku za jedenásťtisíc eur aj s letenkami z Talianska,“ píše Plus 7 dní.

Foto: Fronk, zenskyweb.sk

Čítať viac...
Nahor