Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šialená propaganda Severnej Kórey! V správach informuje obyvateľov, že je vo finále MS v Brazílii!

Tvrdý komunistický režim v Severnej Kórei pod vedením diktátora Kim Čong-una predviedol svoju ďalšiu šialenosť. Napriek tomu, že celý svet o deviatej večer stredoeurópskeho času zasadne k finále Majstrovstiev sveta v Brazílii medzi Nemeckom a Argentínou, obyvatelia Severnej Kórey boli prostredníctvom televíznych správ informovaní, že je vo finále ich krajina.

Správy k tomu sebavedomo tvrdia, že Kórea na ceste do finále porazila v základnej fáze Japonsko 7:0, Spojené štáty americké 4:0 a Čínu 2:0. Vo finále sa majú postaviť proti Portugalsku, ktoré reálne zo základnej fázy turnaja ani nepostúpilo a Severná Kórea sa na šampionát ani len nekvalifikovala.

Pred štyrmi rokmi, keď sa Severná Kórea dostala do hlavnej fázy turnaja a o postup zo skupiny G bojovala (bez zisku bodu) s Brazíliou, Portugalskom a Pobrežím Slonoviny, predviedli miestne médiá ďalšiu propagandu. Obyvateľov totiž informovali, že ich futbalisti porazili v priamom súboji Brazíliu 1:0, pričom kanárici z juhu Ameriky zvíťazili 2:1. Severná Kórea však prezentovala iba gól, ktorý súperovi strelila ona. Dnes je už správa na webe nedostupná.

Reportáž severokórejskej televízie ku finále MS vo futbale 2014

Záber z reportáže, v ktorej hlásateľka správ oslavuje víťazstvo Severnej Kórey nad Brazíliou na MS vo futbale 2010 (preklik na článok)