Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Show Jana Krausa končí v prime-time! Joj nasadzuje dva nové seriály

Jeden z ťažiskových projektov Joj na túto jeseň už opúšťa svoje pôvodné miesto, nevýkonného Krausa nahradí nová kriminálka.

Joj po necelom mesiaci od štartu niektorých jesenných projektov a po takmer dvoch týždňoch od štartu sezóny, prehodnocuje výkony v niektorých slotoch a robí v nich zmeny. Doteraz sme vás prostredníctvom dvoch článkov informovali o zmene v piatkovom prime-time, kde po jednej časti český seriál Neviditeľní nahradili akčné filmy, prvý z nich, Kuriér 2, podľa našich informácií získal jeden z najlepších piatkových výkonov Joj za posledné mesiace, keď mal uhrať podiel takmer 16 %. Neviditeľným na Plus sa však už nedarilo s podielom len okolo 3 %. Druhou zmenou Joj bola úprava dennej štruktúry, ku ktorej dôjde od najbližšieho utorka resp. stredy.

Od stredy 24. septembra k tomu na Kolibe pridajú ďalšiu zásadnú zmenu, keď sa zo svojho pôvodného času sťahuje Show Jana Krausa. Tú sa rozhodla Joj túto jeseň osvojiť spoločnými dielmi s Primou, šou sa však vôbec nedarí už od leta, kedy vysielala ešte televízia reprízy v slote po 22:30. Presne tam sa teraz premiérové časti talkshow vrátia, o dva týždne tak bude Kraus na Joj spovedať hostí v stredy o 22:40.

Televízia sa po tejto zmene vráti ku krimi ladeniu stredajšieho prime-time. Od 24. 9. Panelák doplní akvizičná novinka King & Maxwellová, ktorá mala v USA premiéru v júni roku 2013. Podobne ako Kosti či Vtierka Castle je tento seriál postavený na zmiešanej dvojici. S Kosťami má spoločné tiež to, že má svoju predlohu. Kým Bones sa, aj keď len veľmi voľne, snažia držať života a tvorby forenznej antropologičky Kathy Reichs, King & Maxwell je založený na románoch Davida Baldacciho. Krimiseriál sa na domovskej stanici TNT dočkal len desiatich častí, Joj tak v prípade, že bude seriál úspešný, nebude môcť dlhodobo ťažiť z jeho úspechu.

O seriáli King a Maxwellová
Seriál King a Maxwellová si požičal dvojicu hlavných hrdinov zo známych detektívnych románov Davida Baldacciho. Netvoria bežný pár rutinovaných súkromných detektívov. Obaja v minulosti zažili neúspešnú kariéru ako tajní agenti a museli zo služby odísť. Sean King je liečiaci sa alkoholik, ktorého prepustili po vražde prezidentského kandidáta, ktorého nedokázal ochrániť. Miluje romantické romány a jeho právnické vzdelanie mu dáva potrebný nadhľad, aby šikovne vyžil kľučky medzi paragrafmi a svoju prácu robil lepšie než ktokoľvek iný. Bývalá vyšetrovateľka Michelle Maxwellová je atraktívna žena s atletickou postavou. Spolu tvoria dokonalý pár. Ich vzájomná chémia a unikátne zručnosti im pomáhajú najmä pri súčasnej súkromnej detektívnej práci, v ktorej riešia prípady oveľa úspešnejšie než tí, čo používajú konvenčné policajné metódy. Cesty oboch vyšetrovateľov sa občas pretnú s dvoma agentmi FBI, Frankom Rigbym a Dariusom Carterom. Pri riešení prípadov pomáha dvojici detektívov aj vedec Edgar Roy.

King a Maxwellová

Nový seriál uvedie Joj tiež v pondelok 22. septembra. O 22:40 v prvý deň v týždni poteší seriálových kajšmentkerov, keď bude vysielať pozitívne hodnotenú psychologickú hororovú sériu Hannibal. Seriál, podobne ako King a Maxwellová, mal svoju premiéru v Amerike v roku 2013, kde ho od apríla začala vysielať stanica NBC. Seriál si veľmi rýchlo dokázal získať pozitívny ohlas u kritikov, ako za herecké výkony tak za vizuálne spracovanie. Hannibal sa v roku 2015 dočká tretej série, zatiaľ má Joj k dispozícii 26 častí.

O seriáli Hannibal
Jedna z najslávnejších zločineckých postáv filmovej histórie, fenomenálne inteligentný a spoločensky kultivovaný démonický psychopat, manipulátor, kanibal a sériový vrah Dr. Hannibal Lecter, prichádza znova na scénu, tentoraz ako hrdina nového televízneho seriálu. Dozvieme sa, čo predchádzalo známym filmovým príbehom, v ktorých sa jeho vražedné nadanie naplno prevalilo a ako sa živil v časoch, keď bol ešte uznávaným vedcom a psychiatrom.

Dr. Hannibal Lecter prichádza pracovať priamo do ústredia FBI. Oslovil ho Jack Crawford, riaditeľ útvaru pre analýzu správania sa zločincov, aby pomohol jeho podriadenému, mimoriadne nadanému detektívovi Willovi Grahamovi, ktorý je obdarený neobyčajnou schopnosťou vcítiť sa do zvrátenej mysle najhorších masových vrahov a iných zločincov. Keďže táto mimoriadna schopnosť ho fyzicky aj psychicky veľmi vyčerpáva, potrebuje odbornú pomoc a podporu, aby sa vyrovnal so svojím psychickým zdravím. Problémov ho má zbaviť nový osobný terapeut, doktor Lecter. Nik na svete ešte netuší, kto Dr. Lecter v skutočnosti je. Na prvý pohľad sa zdá, že Will Graham a Hannibal Lecter si nie sú vôbec podobní, no po čase zistíme, že spoločného majú viac než dosť.

hannibal

Čítať viac...
Nahor