Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Severské eventy sú priemerné, ale Evento Awards predčila mnohé ceremónie odovzdávania ocenení

Štefan Kozák, managing director československej agentúry CREATIVE PRO, sa včera vrátil z odovzdávania ocenení Evento Awards vo fínskych Helsinkách. Samotné gala hodnotí nadpriemerne, severské eventy podľa neho kopírujú celoeurópsky benchmark.

Ako jeden z členov Advisory Board pri príprave európskeho EuBEA festivalu a následného predávania ocenení najlepším európskym eventom bol Štefan Kozák na fínskom gala večeri Evento Awards. “Z advisory board sme boli, samozrejme, viacerí, cieľom bolo inšpirovať sa a spoznať nové prístupy v práci,” povedal Kozák. Odovzdávanie ocenení sa realizuje na úrovni severských krajín, o ktorých sa v našich podmienkach veľa neinformuje. “Zažiť a vidieť severský prístup pri tvorbe riadených udalostí bola veľmi zaujímavá skúsenosť,” povedal Kozák. “Z ocenených projektov ma najviac zaujal NORDIC BUSINESS FORUM s veľmi silným focusom na zážitok účastníkov eventu. Úroveň hodnotených projektov ale nevytŕčala zo všeobecného benchmarku.”

Veľmi pozitívne však hodnotí samotné gala, ktoré je dôkazom toho, že aj v zahraničí sa realizujú eventy za nižší budget a že aj tieto vedia byť zrealizované kvalitne. Budget na celé gala sa pohyboval na úrovni cca. 40 000 eur, no môžem povedať, že išlo o jednu z najlepšie zrežírovaných a dramaturgicky nastavených awards ceremony, akú som kedy zažil,” hovorí, pričom vyzvihuje najmä premyslené a kreatívne usporiadanie priestoru, réžiu a využitie projekcií počas ceremónie. Bolo to engaging a celý priebeh bol vďaka 360-stupňovým projekciám veľmi interaktívny a dynamický,” zhodnotil.

Z prítomných si šéf CREATIVE PRO najviac užil spoločnosť Laury Schwartz, White House Event Director za éry Billa Clintona. “Teším sa z každého stretnutia s profesionálmi z brandže, každý z nich pre mňa predstavuje veľkú dávku inšpirácie, povzbudenia, ale aj možností budúcej spolupráce,” uzavrel Kozák, ktorý je v rámci slovenskej BTL asociácie zodpovedný za zahraničné vzťahy a spolupráce.

Čítať viac...
Nahor