Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Settele chce Búrlivé víno ťahať aj budúci rok! Kukučka je jeho veľká priorita

Búrlivé víno môže pokračovať aj s ďalšou sériou.

Generálny riaditeľ Markízy, Matthias Settele, sa rozhovoril o súčasnej jesennej sezóne. Rozhovor s ním priniesol Nový čas. Settele v otvorene priznáva, že kľúčovým projektom jesene je podvečerná novinka Kukučka. Potvrdzujú sa tak informácie portálu Mediaboom.sk o tom, že Markíza už plánovala aj druhú sériu. Kukučka sa mala rovnako ako Chlapi neplačú stať dlhovekejším seriálom. Samozrejme, napríklad nový denný seriál Kukučka je pre nás veľkou prioritou,“ hovorí riaditeľ lídra. Dnes už však pozná prvé výsledky seriálu, ktoré očakávania Markízy ani zďaleka nespĺňajú.

Veľkým problémom je aj výkonnosť večerného denného seriálu – Búrlivé víno. To napriek jarnému prepadu nechcela Markíza ukončiť a stále doň vkladala nádeje. Seriál sa však prepadol dokonca aj oproti jari a ustálil sa na hlbších podpriemerných hodnotách s podielom len okolo 22 %. Settele pritom prezradil, že šiesta séria nemá byť pre seriál posledná. Ak vás zaujíma budúcnosť seriálu, na koniec by som to ešte nevidel…

Mnohí diváci považovali už piatu sériu na nadbytočnú, čo sa odrazilo aj na spomínaných výsledkoch a taktiež na zvýšenej kritike voči seriálu. S tou sa Markíza rozhodla pracovať. „Na jar sme zaznamenali isté výhrady voči niektorým dejovým linkám, tak sme obnovili tvorivý tím. Tvrdo sme zapracovali na tom, aby sme zlepšili to, čo sa divákom nepozdávalo,“ povedal Settele.

Napriek obnove tímu tvorcov sa však Markíza už v úvode šiestej série nevyhla ďalšiemu negatívnemu kroku, keď nešťastným a kritizovaným spôsobom odstránila zo seriálu Mila Kráľa. Jeho presun do Kukučky novinke nepomohol a zároveň ublížil Búrlivému vínu.

Settele sa tiež vyjadril ku skorému štartu jesennej sezóny. Podľa jeho slov nástup jesenných projektov už v auguste zapríčiňuje konkurencia. „Bolo by lepšie začať až v septembri, ale konkurencia na Slovensku je veľmi tvrdá, a tak keď konkurenčná televízia začína v auguste, museli sme aj my,“ hovorí. Pred rokom to bola pritom Markíza, ktorá vrátila Búrlivé víno po letnej pauze skôr ako Joj Panelák. Líder tiež tento rok začal ako prvý s kampaňou na svoju ťažiskovú spevácku šou a predbehol tak aj konkurenčnú Joj s upútavaním na Česko Slovensko má talent či priameho konkurenta V siedmom nebi, ktorého v komerčnej cieľovke o výrazný kus poráža.

Čítať viac...
Nahor