Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sestričky tri týždne po sebe s rovnakým vývojom ako Susedia: Mieria na čelo trhu, dosiahli nový rekord!

Sestričky sa popri Susedoch prekvapivo stávajú najúspešnejším programom Markízy, vystrelili aj nad číslo zo štartu.

Sestričky a Susedia v ostatných týždňoch zaznamenávajú prakticky totožný trend. Napriek tomu, že žánrovo sú seriály ďaleko od seba, ich sledovanosť sa vyvíja podobne, čo sa potvrdilo aj tento týždeň. Oba seriály ostatné dva týždne rástli, a to podobným tempom. Nakoniec predošlý aj tento týždeň zaznamenali dokonca prakticky totožné ratingy.

Aj Sestričky totižto tento týždeň vyskočili o rating a zaznamenali svoj nový rekord, keď si ich pozrelo až 10,2 % divákov s podielom 28 %. O rating prekonali aj výkon zo štartu, pričom sa opäť dostali aj pred hlavné programy jesene ako Tvoja tvár znie povedome, Česko Slovensko má talent a už o výrazný kus sú aj pred Hornou Dolnou.

Sestričky pritom v priebehu dvoch týždňov posilnili až o dva ratingy. Ich sledovanosť pritom nerástla len pre počasie, značne posilnili aj v podieli na trhu. Ich vývoj je podobný pondelňajším Susedom, ktorí pred dvomi týždňami padli na jeden z najslabších výkonov cez 8,5 %, o týždeň na to stúpli na 9 % a tento pondelok už vyskočili na 10,2 %. Sestričky pred dvomi týždňami prekročili rating 8 %, následne 9 % a teraz taktiež zahrali 10,2 %. Podielovo za toto obdobie stúpli o približne štyri body.

Nikto nie je dokonalý, naopak, tento utorok kleslo, malo uhrať iba 5 ratingov s podielom 14,5 %. Markíze, narozdiel od pondelka, večerný nábeh posilnil Farmu, tá sa dostala nad 24 %. Z menších staníc najviac divákov prilákali Profesionáli na Plus s podielom pod 6 %, film Dieťa Bridget Jonesovej stanici priniesol vyše 5 %. Vyššie bolo Dajto s filmom Návnada a podielom pod 6 %, Wau sa podarilo uhrať s kriminálkami podiely takmer 5, 4 a až vyše 7 %. Neželaná nevesta sa hýbala nad 4 a 5 %.

Podvečer zásadnú zmenu nepriniesol, Súdna sieň si však polepšila na takmer 10 %. Joj ale ostáva naďalej hlboko, predošlá Moja mama varí lepšie ako tvoja jej mala zaznamenať iba vyše sedem percent. Oteckovia dosiahli až 37 %, ratingovo sú už pritom aj pred Tvojou tvárou. Televízne noviny vyskočili pod 33 %, Noviny nad 20 %. Celkovo správy Markízy videlo cez 600-tisíc divákov, na Joj si ich pozrelo takmer 575-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor