Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sestričkám ide karta, od priemerov Markízy sa už dotiahli aj na Talent! Prekonali vlastné rekordy

Doterajším maximom Sestričiek z prvej série bol u mladých rating 10,2 %, ten seriál tento utorok prekonal.

Vlani sa Sestričky stali najúspešnejšou novinkou televíznej jesene a v tejto sezóne sa na svoj úspech naplno rozpamätali. Po poklese medzi sériami v septembri, kedy sa hýbali podielovo okolo priemerov Markízy a ratingovo okolo osmičky, postupne rastú, pričom tento utorok zaznamenali v poradí už tretí skokovitejší nárast sledovanosti.

Vyskočili pritom na vôbec rekord od štartu seriálu, keď sa rating Sestričiek u mladých divákov zastavil už na hodnote 10,9 % a dorovnali tak aj výkon ostatného vydania šou Česko Slovensko má talent, ktorá je zatiaľ najsledovanejším hlavným programom celej jesene. Jej najlepším výkonom tejto sezóny je rating 11,5 %. Podiel najnovšieho dielu Sestričiek dosiahol úroveň 29,6 %

Sestričky sa do tohto týždňa svojmu doterajšiemu rekordu len tesne priblížili, uhrali ho ešte v prvej sérii ratingom 10,2 %. Celkovo dvakrát v prvej sérii dosiahli na ratingovú desiatku. V tejto sezóne sa im ju prvýkrát podarilo pokoriť minulý týždeň výkonom 10,1 %, tentokrát už dosiahli rovno na rekord ako série tak seriálu. Platilo to aj v celkovom publiku, kde si najnovší diel pozrelo hneď 530-tisíc divákov. Dokázali sa tak z nespravodajských programov dostať už rovno za Talent, ten si drží náskok, ostatne ho videlo 575-tisíc divákov.

Seriálu sa tak podarilo dostať aj pred Inkognito, ktoré si dosiaľ v sezóne udržiavalo pozíciu večerného lídra počas pracovných dní v počte divákov. Najnovšie si pozíciu medzitýždenne vylepšilo u mladých divákov, keď jeho rating stúpol na 8,1 % s podielom 23,2 %, celkovo ho videlo 503-tisíc divákov. Susedov si spoločne našlo 454-tisíc divákov, u mladého publika udržali druhý týždeň ratingový odstup výkonom 9,1 % s podielom 25,5 %. Z ďalších večerných programov ostatných dvoch dní Za sklom medzitýždenne mierne podrástlo späť nad ratingovú šestku a vrátilo sa tak na čísla z druhej série. Podielovo si vynieslo priemer 16,8 %, celkovo si seriál pozrelo 347-tisíc divákov.

Na začiatku nového týždňa nárast nad ratingovú osmičku zo záveru týždňa minulého nepotvrdzuje Farma, v utorok mala uhrať rating 7,3 %, svoju pozíciu však medzitýždenne posilnila. V podieli sa zastavila na hodnote až 29,9 %. Oteckom sa v utorok podarilo vyskočiť na podiel 36,3 %, v pondelok zas svoj sezónny priemer podliezli výkonom 32,7 %. Ostávajú podvečerným suverénom.

Celkovo najsledovanejším programom pondelka sa stali Noviny Joj s 544-tisíc divákmi, v utorok zas štafetu prevzali Televízne noviny s 576-tisíc divákmi. Mimo správ boli v tieto dva dni najvyššie spomínané Sestričky a Inkognito.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+

Čítať viac...
Nahor