Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Téma mesiaca

SES a Vivicast Media spúšťajú kanál UHD-1

Satelitný operátor, ktorý ako prvý uviedol Ultra HD v Európe a Amerike teraz celosvetovo vysiela 8 Ultra HD kanálov.

SES S.A. (Parížska burza NYSE Euronext a Luxemburská burza: SESG), jeden z popredných satelitných operátorov, predstavil spolu so spoločnosťou Vivicast Media kanál UHD-1, nový dynamický Ultra HD kanál určený severoamerickým káblovým operátorom, telekomunikačným spoločnostiam a ich zákazníkom.

Kanál UHD-1 bude vysielaný prostredníctvom satelitu SES-3, ktorý je spolu so satelitmi SES-1 a AMC-18 súčasťou Ultra HD distribučného systému SES na orbitálnej pozícii nad Severnou Amerikou. Vivicast Media pokračuje v pridávaní nového Ultra HD obsahu a titulov do svojej bohatej programovej ponuky celovečerných filmov, televíznych seriálov, exkluzívnych koncertov a dokumentárnych filmov pre divákov nielen v Amerike.

Jedná sa o štvrtý Ultra HD kanál distribuovaný prostredníctvom Ultra HD platformy SES, ktorá tak zvyšuje dostupnosť lineárneho živého Ultra HD obsahu do severoamerických domácností, obsluhovaných rôznymi distribútormi-operátormi. Okrem UHD-1 do Ultra HD ponuky SES v Severnej Amerike patrí aj NASA TV UHD, Fashion One 4K (v Európe Fashion 4K) a High TV 4K.

UHD-1 je celkovo ôsmym unikátnym Ultra HD kanálom z globálnej satelitnej flotily SES distribuovaných divákom na káblových, telefónnych a satelitných (DTH) platformách. Ako líder v globálnej distribúcii videa dodáva SES celosvetovo rekordných 7268 televíznych kanálov, vrátane 2230 HDTV kanálov. Súčasný nárast počtu kanálov je taktiež zapríčinený ďalším rozširovaním video aktivít SES na rozvíjajúcich sa trhoch.

„Vivicast Media je už mnoho rokov na špičke vývoja Ultra HD trhu a pripravuje sa na distribúciu Ultra HD vo veľkom meradle. Teraz sa Ultra HD stáva skutočnosťou a sme veľmi nadšení z našej spolupráce s SES, ktorá je novátorom v oblasti riešení dodávania Ultra HD obsahu do domácností,“ hovorí Stuart Smitherman, prezident Vivicast Media. „Sústredíme sa na poskytovanie toho najlepšieho Ultra HD obsahu a budeme aj naďalej hľadať nové partnerstvá, ktoré nám umožnia ponúknuť producentom obsahu široký prístup k severoamerickému trhu, ktorý bude kľúčovou hnacou silou v distribúcii tejto novej úrovne televízneho obsahu.“

„UHD-1 je ďalším kanálom v našej rastúcej Ultra HD ponuke v Severnej Amerike a je distribuovaný prakticky do každej káblovej televízie vďaka našej jedinečnej, na satelitoch založenej Ultra HD end-to-end platforme, predstavenej minulý rok,“ povedal Steve Corda, viceprezident SES pre rozvoj podnikania v Severnej Amerike. „Spotrebitelia pokračujú v obstarávaní Ultra HD televízorov do svojich domovov a solídna ponuka kanálov je tak nevyhnutná k tomu, aby naplnila ich dopyt po presvedčivom, vysoko kvalitnom Ultra HD obsahu. Naša dohoda s Vivicast Media a spustenie UHD-1 kanálu prináša štvrtý Ultra HD kanál do severoamerickej platformy. SES a jeho satelitná Ultra HD platforma s 3 satelitmi sa stal preferovaným partnerom pre káblových a ostatných operátorov, ktorí sú pripravení nasadiť Ultra HD do ich sietí.“

TS

Čítať viac...
Nahor