Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriózny experiment? Markíza do Svadieb nasadila účastníka Take Me Out, hľadal si „ceckatú rajdu“!

Televízia už pri nábore do programu presviedčala, že ide o serióznu šou a nemá záujem o ľudí, ktorí sa chcú iba sprezentovať, nakoniec v nej účinkuje výrazný účastník šou Take Me Out, do ktorej sa mnohí prišli len predviesť pred kamery.

Ešte pred dvomi rokmi si ženu vyberal podľa „ceciek“ v zoznamke, v ktorej šlo len o zábavu, teraz má byť hlavnou hviezdou serióznej zoznamovacej šou. Markíza ostatný štvrtok odštartovala kontroverznú novinku Svadba na prvý pohľad, v ktorej mal tím expertov na základe vedy vybrať spomedzi všetkých záujemcov najideálnejšie páry, ktoré sa prvýkrát spoznávajú až na vlastnej svadbe. Televízia od začiatku túto zoznamovaciu šou prezentovala ako serióznu, v ktorej hľadá záujemcov, ktorí si chcú nájsť skutočnú lásku, no dosiaľ nemali šťastie a chcú dať šancu nevšednému experimentu.

Markíza pôvodne oznamovala novú šou pod pracovným názvom Láska je veda. Hľadala do nej účastníkov vo veku od 25 do 40 rokov, pričom sama zdôrazňovala, že šou je určená pre tých, ktorí túžia po nájdení životného partnera a nie je v ich záujme len sebaprezentácia v televízii. Tých priamo nabádala, aby sa nehlásili.

O to paradoxnejšie tak je, že spomedzi mnohých mužov, ktorých mala prezentovať ako záujemcov zúčastnených na experimente hľadajúc si partnerku, vybrala priamo na nakrúcanie 30-ročného obchodného zástupcu Braňa, ktorý sa len pred vyše dvomi rokmi zúčastnil inej, presne opačne zameranej zoznamky Take Me Out, v ktorej viac, ako o nájdete partnera, šlo o zábavu a šou.

Markíza v úvodnej časti Svadby na prvý pohľad prezentovala všetkých účastníkov ako serióznych záujemcov o nájdenie partnera. Samotný Braňo sa v epizóde objavil hneď niekoľkokrát. „Prvé pocity… jak bude vyzerať, či tam bude chémia, a ďalej, či mi bude voňať. A ty kokos, čo ďalej potom, keď to nebude ono,“ hovoril na kameru. Na záver úvodnej časti šou televízia potvrdila, že bude jedným z budúcich ženíchov. „Som zvedavý, či mi to zmení život. Chcel by som,“ povedal.

Len pred krátkym časom však jeho hľadanie partnerky vyzeralo trochu inak. Všetky moje dievčatá doposiaľ, nehovorím, že nemali prsia, ale boli tak menej obdarené, ale už by som prijal dievča, ktoré by som si mohol poriadne vychytať,začal svoju vizitku v Take Me Out. Tá sa celá, aj s kritériami na nájdenie partnerky, točila len okolo pŕs. Fakt krásna, taká malá ceckatá rajda. Baby, keď to bude takáto z vás ani neváham, hneď pri vchode si ju beriem,“ opisuje fotku jednej z dievčat. „Takže Braňo si teraz chce nájsť takú, ktorá má aj parádne oči, v úvodzovkách. Aspoň trojky,“ hovoril kamarát.

V šou Joj sa mu hneď podarilo aj zaujať typ dievčaťa, aké neskôr opisoval vo vizitke. O osobný kontakt ho požiadala jedna z najvýraznejších účastníčok Take Me Out, Simona Butinová, ktorá sa nechala krátko po jeho príchode do štúdia niesť na rukách. Pri predstavovaní jeho vizitky sa následne pozabudla a nakoniec práve s ňou aj odišiel na rande.

Televízia tak spomedzi množstva prezentovaných uchádzačov vybrala práve takého, akého sama verejne odmietala. Do Take Me Out šli účinkovať predovšetkým tí, ktorí sa chceli ukázať na obraze, pričom Markíza už mohla poznať minulé skúsenosti jej hlavného uchádzača o lásku. Joj Take Me Out odvysielala na jeseň 2017, vôbec prvý kasting, vtedy ešte do Láska je veda, štartoval uprostred roka 2018.

Samotný formát Married at First Sight sám o sebe vzbudil vo svete vášne a vyslúžil si označenie kontroverznej zoznamky. Stalo sa tak práve pre jeho princíp svadby bez toho, aby sa páry poznali. Mnohokrát sa však objavili diskusie o tom, či sa dvojice skutočne aj berú a či nejde prakticky len o hercov najatých z kastingu. Aj Nový čas po odvysielaní úvodnej slovenskej časti napísal, či svadba nebola len divadlom, keď na obrade chýbali viaceré predpísané insígnie, pri oddávaní zároveň neodzneli priezviská sobášiacich sa.

Pochybnosť ohľadom pravosti mnohých reality šou je dnes už bežnou súčasťou televízneho vysielania a skúsenosti s ňou má aj Markíza. Presne takto pred rokom štartovala na skúšku s pilotnou časťou novinku Hypnoshow, ktorá mala uviesť súťažiacich do stavu hypnózy, v ktorej plnili absurdné výzvy. Šou si už zo sveta neniesla dôveryhodnú povesť a výkony účastníkov slovenskej verzie divákov presvedčili, že šlo o lacné divadlo. K realite nemusí mať ani až tak blízko televízny hit Utajený šéf, v ktorého už českej verzii sa na titulky novín prevalil škandál, keď v skutočnosti mali hrať účastníci šou iba divadlo na divákov, rovnaké otázniky sa zo zákulisia vynárajú aj ohľadom slovenskej verzie.

Joj sa najväčší televízny podvod podaril pred rokmi, keď sa mal nechať do rakvy zavrieť a pod zem zakopať moderátor Andrej Bičan vo svojej vtedajšej dennej relácii Extrém. Vydržať takto pod zemou mal celý týždeň, každý deň sa divákom z rakvy prihováral. Televízia aj moderátor celý čas, napriek pochybnostiam, presviedčali, že ide o skutočnú výzvu, nakoniec sám Bičan priznal, že týždeň pod zemou nemal ako stráviť.

Čítať viac...
Nahor