Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Manifest

Pikošky

Seriály v roku 2021: Mladý Sheldon, veľký hit z HBO aj kriminálka s kúzelníkom do prime-time!

Televízie okrem filmov nakupovali pre budúci rok aj seriálové tituly, pozrite si prehľad.

Aj keď sa akvizičné seriály postupne stiahli z hlavných časov nosných komerčných staníc, stále patria medzi kľúčové súčasti jej programu. Okrem off-time nimi vypĺňajú najmä štruktúry ich menších staníc, pričom výnimočne sa objaví aj úspešný titul aj pre prime-time hlavného kanála.

Novinka pre divákov Teórie veľkého tresku

Z najzvučnejších noviniek budúceho roka bude seriál od tvorcu Teórie veľkého tresku, Chucka Lorra.

Vysielanie tohto seriálu, ktorý je stabilnou súčasťou off-time na Dajto, skončilo po dvanástich sériách v roku 2019, pričom Chuck Lorre prišiel ešte v roku 2017 s prequelom k Teórii veľkého tresku, ktorá sleduje detstvo najobľúbenejšej postavy seriálu – Sheldona.

Seriál Mladý Sheldon (Young Sheldon) priniesol dosiaľ 3 série a spolu už 65 častí. Pokračovať pritom bude aj novou štvrtou sériou. Kam seriál nasadí Markíza, televízia neupresnila, objaviť by sa však mal priamo na hlavnom kanáli. Nebude tak prekvapením, ak s ním príde ako s posilou do denného slotu hlavnej stanice.

Seriál ukazuje Sheldona Coopera ako 9-ročného chlapca, pre ktorého vôbec nie je ľahké vyrastať v Texase. Myseľ ako tá jeho sa objaví možno raz za generáciu, a aj keď pokročilá matematika či veda sa s ňou zvládajú ľahko, s rodinou, kostolom alebo futbalom to už je ťažšie. Geniálny, no trochu naivný Sheldon zvláda svet okolo seba a svoju úplne normálnu rodinu spôsobom jemu vlastným.

Seriál, s ktorým to Markíza môže skúsiť do prime-time

Markíza rovnako budúci rok uvedie netradičnú kriminálku, ktorej hlavným hrdinom je kúzelník.

Seriál Majster ilúzie (Deception) je z knižnice Warner Bros., a tak sa objavil ako vo vysielaní Novy, tak najnovšie aj Markízy. V domácej Amerike ide pritom o neúspešnú sériu z roku 2018, ktorá skončila po prvej sezóne, seriál sa tak dočkal iba 13 častí odvysielaných na stanici ABC.

Je však zvykom, že neúspešné seriály z Ameriky dosahovali na Slovensku úspech, Markíza seriál prezentuje v tomto duchu v rámci európskeho trhu. „Seriál si zamilovali európski diváci a uspel na takých veľkých a náročných trhoch ako Nemecko a Francúzsko, kde dokázal byť marketlídrom,“ uvádza k seriálu televízia.

Dá sa tak očakávať, že Markíza sa pokúsi v medzisezónnom období vyjsť so seriálom ako s minisériou priamo do prime-time a nadviazať tak napríklad na atmosféru úspešného filmu Podfukári.

V hlavnej úlohe sa predstaví hviezdny iluzionista Cameron Black, ktorý vyrastal na javisku po boku svojho brata–dvojčaťa, ale jeho kariéru zničil škandál a obvinenie brata z vraždy. Cameron má len jednu možnosť, ako očistiť bratovo meno a naďalej využívať svoje umenie mágie a ilúzie – FBI. Spolu s celým svojim tímom začne spolupracovať s FBI ako konzultant, pomôže vyriešiť prípady za hranicou vysvetliteľného a bude chytať zločincov pomocou mágie. Za seriálom stojí iluzionista David Kwong, ktorý radil aj pri filme Podfukári, a výkonný producent Greg Berlanti, dopĺňa televízia.

Novinky, ktoré zastavila koronakríza

Joj z nových seriálov avizuje kriminálnu sci-fi drámu Next, ktorá sa premiéry dočkala iba v tomto roku. Nový seriál sa odohráva v prostredí kyber-bezpečnostného tímu, ktorý čelí nástrahám súčasného sveta a stále zdokonaľujúcej sa umelej inteligencii, ktorú mnohí nevyužívajú na ušľachtilé ciele.

Osud nového seriálu, ktorý vysiela americká stanica Fox, sa pritom prakticky hodí k vysielaniu na slovenskej Joj po udalostiach z tohto roka spôsobených pandémiou.

Seriál Next sa totižto štartu mal dočkať v prvých mesiacoch roka 2020, no pre koronakrízu bol jeho štart odložený. Nakoniec ho stanica Fox uviedla minulý mesiac v októbri, no už po dvoch častiach ho stopla. Dôvodom mala byť opäť pandémia a rastúce produkčné náklady, ktoré zároveň aj odkladajú výrobu televíznych programov v Amerike a rušia viaceré plánované produkcie. Fox takto v októbri hromadne zastavil viaceré produkcie.

Rovnaký osud totiž postihol aj ďalšiu novinku, ktorú Joj uvedie budúci rok. Prinesie pritom netradičný námet mimoriadne zámožnej rodiny, ktorá zbohatla vďaka kresťanskej televízii.

Ide o rodinno-dramatický seriál Nechutne bohatí (Filthy Rich), ktorý má zatiaľ naplánovaných 10 častí. Odvysielaných z nich bola polovica. Tento seriál mala uviesť americká stanica Fox na jar 2020, nakoniec ho spustila v septembri. Stopku mu vystavila po piatich odvysielaných epizódach, počas ktorých prišiel oproti svojmu štartu o polovicu divákov.

Seriál, ktorý prerazil na HBO

Premiéry na slovenskej obrazovke sa dočká budúci rok aj známy seriál Manifest. Ide o mimoriadne nádejný seriál americkej stanice NBC o pasažieroch zmiznutého letu, ktorý sa odrazu po piatich rokoch znovu objaví.

Seriál vyvolal počas svojej premiéry v roku 2018 veľké očakávanie a nadšené reakcie, keď ho sledovalo pri štarte vyše 10 miliónov divákov, no nadšenie postupne vystriedalo sklamanie pri prekomplikovanom deji a prepad sledovanosti na polovicu. Napriek tomu seriál stále dosahuje dostatočné čísla, vďaka ktorým sa dočká budúci rok už 3. série. Seriál je mimoriadne známy na online platforme HBO GO, kde patrí medzi najpopulárnejšie akvizície.

Novinku avizuje Markíza, ktorú odvysiela na svojej menšej stanici Dajto. Seriál je pre ňu ako stvorený na odvysielanie v rámci jedného z tradičných seriálových maratónov, ktoré zvykne Dajto robiť v priebehu sviatkov. Prvá séria ponúkla 16 a druhá spolu 13 častí.

Hlavnými hrdinami sú pasažieri zmiznutého letu. Komerčný zaoceánsky let sa nečakane stratil z radarov a rovnako prekvapivo sa o dlhých päť rokov znovu objavil. Všetci si mysleli, že lietadlo sa stratilo kdesi v mori, v jeho návrat už nikto nedúfal. Rodiny cestujúcich sa museli naučiť žiť bez svojich blízkych. Často začali odznova a urobili radikálne kroky, aby prekonali žiaľ. Roky pre nich plynuli a návrat strateného letu je teraz pre nich šokom. Ešte vačším šokom však je zistenie, že kým celý svet „zostarol“ o päť rokov, pre pasažierov tajomného letu čas neplynul. Vracajú sa rovnako mladí ako v deň, keď zmizli. Čo je za touto záhadou?

Nová telenovela aj hrdina, ktorého otcom je sériový vrah

Medzi novinkami pre budúci rok nechýba ani nová telenovela. Doma v ich vysielaní v hlavnom čase o 20:30 plánuje pokračovať aj naďalej, pričom jedným z nosných budúcoročných titulov bude nová turecká séria Hercai.

Telenovela, ktorá mala premiéru vlani a vyvrcholiť by mala až začiatkom budúceho roka, sa predala už do približne 140 krajín vo svete a potvrdzuje tak opäť rastúci hlad po tureckých sériách.

Hercai je o jednej veľmi vplyvnej rodine a mladej Reyyan, ktorá si myslí, že do rodiny patrí tiež… avšak mýli sa. Reyyan sa zaľúbi do Mirana a ten si ju chce zobrať za ženu. Správy o ich láske však niektorým ľuďom prekážajú a vo vzduchu visí pomsta. Svadba sa napriek tomu uskutoční, Miran a Reyyan zamýšľajú začať nový život v spoločnom dome, ale Miran hneď po prvej noci vzťah ukončí. Dôvodom je krvavý zločin z minulosti, za ktorý má zaplatiť práve nevinná Reyyan. Časom vyjdú na povrch nové a nové tajomstvá… Budú pre lásku osudné, alebo dajú ich vzťahu novú šancu?

Naopak, na Dajto sa premiéry dočká nový seriál Prodigal Son, ktorý mal premiéru minulú jeseň a pokračovať bude budúci rok druhou sériou.

Prinesie netradičnú tému, keď jeho hlavným hrdinom bude Malcolm Bright, muž, ktorý má dar vedieť, ako uvažujú vrahovia a ako funguje ich myseľ. Aký je dôvod? Jeho otec je neslávny sériový vrah, ktorý zabil viac ako 20 ľudí.

Seriál Prodigal Son sleduje kriminálneho psychológa Brighta, ako využíva svoje zvláštne schopnosti, aby sa dostal do hláv vrahov a pomohol newyorskej polícii vyriešiť ich zločiny. Pátra po najnebezpečnejších kriminálnikoch, ale zároveň bojuje s vlastnými démonmi.

Nové série Myšlienok vraha na dvoch televíziách

Okrem noviniek budú novými časťami pokračovať aj osvedčené seriály. Zaujímavosťou je, že ako Markíza tak Joj avizujú odvysielať nové série seriálu Myšlienky vraha, z ktorého obe vlastnia práva na rôzne série. Markíza potvrdzuje, že odvysiela premiérovo 14. sériu, ktorá sa v Amerike vysielala v sezóne 2018/2019, tento rok bola pritom odvysielaná aj posledná 15. séria, ktorá sa dočkala už iba desať častí. O tej nehovorí Markíza ani Joj. Komerčná dvojka potvrdila iba vysielanie nových sérií seriálu.

Ďalšie známe seriály s premiérovými sériami

Novú 4. sériu potvrdzuje Markíza pre seriál Dobrý doktor, ktorý vysiela na Doma, najnovšiu 26. sériu ponúkne nezničiteľná Kobra 11. Novú 17. sériu Markíza odvysiela z kriminálky NCIS – Námorný vyšetrovací úrad. Na Dajto sa v budúcom roku objaví premiérová 3. séria S.W.A.T. aj Smrtonosnej zbrane, najnovšia 10. a 11. séria NCIS: Los Angeles. Na Joj by sa pokračovania mala dočkať prime-time séria 911, ktorá novú 4. sériu má v pláne odvysielať na jar budúceho roka.

 

Zdroj anotácií seriálov: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor