Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriály Joj čaká veľká skúška: Prázdniny a Za sklom sa stanú hlavným letným programom v Česku!

Z českých staníc od Joj nakupuje Prima, prvé dva seriály uvedie už v letnej štruktúre.

Markíza aj Joj vo veľkom predávajú svoje námety či rovno celé seriály do sveta a výnimkou nie je ani Česká republika. Po sériách ako Dr. Ludsky, Panelák či Susedia sa tam objavia aj dve veľké značky z posledného obdobia Joj, ktoré pobežia v hlavných večerných časoch.

Od Joj nakupovala opäť Prima, ktorá si najmä s jedným slovenským seriálom trúfa. V rámci letnej štruktúry nasadí tematický seriál Prázdniny, ktorý sa túto jar zaradil k vôbec najsledovanejším seriálom v histórii Joj. Prima ho zaradí ako hlavný ťahák leta na stredy o 20:15, urobí tak už tento týždeň. Pobežia teda v rovnakom nastavení ako na Joj. Pre českého diváka je v prípade Prázdnin plusom najmä účinkovanie Tomáša Matonohu, cudzie mu nie sú ani viaceré hlavné slovenské tváre.

Nasledujúci týždeň sa v programe Primy objaví aj ďalší slovenský seriál Za sklom. V tomto prípade ho televízia zaraďuje do druhého večerného pásma – na utorky o 22:10. Nasledovať bude po britských Vraždách v Midsomeri. V Za sklom bude ťahákom účinkovanie Jiřího Bartošku, dobre známi sú divákom aj Ján Koleník, Kamila Magálová či Ľuboš Kostelný.

Prima doteraz v prípade slovenských seriálov siahla po českom dabingu a neodvážila sa ponechať originálnu slovenskú stopu. Neobišlo sa to po bez kritických reakcií priamo zo strany českého publika. Rovnaký krok urobila aj v prípade vlastného seriálu Naši Joj, keď ich uvádzala na českom kanáli Joj Family. Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Tomášovi.

Čítať viac...
Nahor