Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriálový maratón chystá na Veľkú noc aj Wau: Vytiahne prvú zo značkových noviniek!

Stanica vlani ohlásila nákup niekoľkých nových akvizícií, prvú výraznú púšťa na obraz.

Počas tohtoročných sviatkov staví na jeden titul v prime-time aj Wau. Formou seriálového maratónu uvedie jednu z ohlásených noviniek, ktoré potvrdila ešte v minulom roku, kedy oznámila výraznejšiu profiláciu na seriálovú stanicu.

Wau túto Veľkú noc vyplní hlavný večerný čas americkým seriálom Tyrant, konkrétne jeho prvou sériou. Celú ju odvysiela v priebehu piatich dní. Štartuje vo štvrtok 13. apríla o 20:30, ukončí ju na Veľkonočný pondelok. Séria má celkovo 10 častí, každý večer sa tak objavia dve epizódy.

Tyran je seriálom americkej káblovej stanice FX, ktorá odvysielala celkovo tri série. Následne bol ukončený. Je o mužovi, ktorý sa narodil na Strednom východe neslávne známemu tyranovi. Spod neľahkých pomerov však odišiel do Ameriky, kde si založil vlastnú rodinu. Teraz sa však musí do rodnej krajiny vrátiť. Seriál sa odohráva vo fiktívnej arabskej krajine Abuddin, v skutočnosti sa natáčal na rôznych miestach v Izraeli. Časom však musela byť produkcia pre nepokoje medzi Izraelom a hnutím Hamas presunutá do tureckého Istanbulu.

Seriálový maratón, najmä v období veľkonočných a vianočných sviatkov, vysiela v posledných rokoch pravidelne Dajto. Prichystal ho aj túto Veľkú noc, od štvrtka 13. apríla až do najbližšieho utorka uvedie dve série seriálu Posledná loď. Ešte pred Dajto so seriálovým maratónom prišla Plus, s veľkým úspechom takto odvysielala sériu Terra Nova.

tyrant1

O seriáli Tyran
Barry Al-Fayeed, ktorý už dvadsať rokov žije a vykonáva lekársku prax v Kalifornii, odcestuje s celou rodinou na svadbu svojho synovca do rodnej krajiny na Blízkom východe, odkiaľ v 16-tich rokoch utiekol pred svojím otcom, tyranským panovníkom . V dôsledku nečakaných udalostí v domovine sa však jeho návrat do Spojených štátov odkladá. Jeho otec zomrel a za nového prezidenta zvolili jeho brata Jamala. Udalosti, ktoré nasledujú, ho vtiahnu späť do politického života krajiny a prostredia, ktorému tak veľmi chcel uniknúť.

 

Čítať viac...
Nahor