Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriálový Kameňák: Nakrúcanie v plnom prúde, stane sa aj veľkým budúcoročným highlightom Markízy!

Nova už niekoľko mesiacov vyrába seriálovú podobu filmovej série Kameňák, nakoniec sa pri jeho príprave spojila aj s Markízou.

Kameňák sa dočká seriálového pokračovania aj na Slovensku. Ešte pred letom začala Nova s výrobou nového seriálu, s ktorým bude chcieť naplno využiť potenciál populárnej komediálnej filmovej série, ktorá dosiaľ ponúkla už 5 filmov. Nova plánuje nakrútiť celkovo 16 hodinových epizód seriálu, pri ktorého vysielaní sa nakoniec spojí aj so slovenskou Markízou.

Tá totiž aktuálne potvrdila vysielanie tohto seriálu spoločne s českou sestrou. Urobila tak prostredníctvom klientskej brožúry, v ktorej každoročne predstavujú televízie plány pre nadchádzajúci kalendárny rok.

Markíza má v pláne, tak ako Nova, seriálový Kameňák nasadiť do vysielania budúci rok. Dosiaľ mala slovenská stanica možnosť vysielať z filmovej série len štvrté a piate pokračovanie, tento rok sa jej však podarilo získať aj prvé tri najstaršie časti, na ktoré práva roky vlastnila Joj. Markíza tak po novom už vlastní všetko z kameňákovej ponuky.

Ako pre Novu, tak aj pre Markízu pritom môže byť Kameňák vôbec najväčším ťahákom budúceho roka. V oboch krajinách premiéry týchto filmov drvivo valcovali, len na Slovensku premiéra štvrtého filmu v septembri 2014 dosiahla rating až 14,5 % s podielom pod 43 %, premiéra piateho filmu na Markíze v novembri 2016 dosiahla rating 13,3 % s podielom 33,7 %. Kameňák tak minimálne s prvými časťami môže preskočiť aj aktuálnu sledovanosť Susedov.

Nakrúcanie seriálu začalo v priebehu júna, chýbať v ňom nebudú dobre známe kameňákové postavičky, ktoré stvárňujú Václav Vydra či Jana Paulová, účinkovať budú tiež Leoš Noha, Alice Bendová, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková alebo Zuzana Slavíková. Seriál režíruje Ján Novák, ktorý si už prácu na tomto projekte vyskúšal, keď nakrútil Kameňák 4.

O seriálovom Kameňáku
Dej seriálu sa odohráva v mestečku Kameňákov, v ktorom by si obyvatelia žili vcelku pokojným životom, pokiaľ by na radnici sedel niekto iný ako starosta Pepa Novák (Václav Vydra) a jeho zástupca Bohuš Beránek (Pavel Kikinčuk). Tí mestečko prihlásia do celorepublikovej súťaže „Pozitívne mesto roka“, ktorú vyhlásilo ministerstvo. Hlavná cena pre víťaza je sto miliónov českých korún. Súťažiaci však musia splniť sériu pozitívnych kritérií ako je rastúci počet obyvateľov, dobrá zdravotná starostlivosť, rozvinutý kultúrny, spoločenský a športový život, čistota a ďalšie. Ide teda o atribúty, ktoré sú mestečku Kameňákov na míle vzdialené.

Čítať viac...
Nahor