Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriálový Kameňák mieri na obrazovky: V Česku odštartuje už o mesiac, vieme, či s ním počíta aj Markíza!

Úspešná filmová séria sa dočkala seriálovej podoby, Nova s jej nasadením nečaká. Čo Markíza?

Vlani v júni začala česká Nova s výrobou jej nového ťaháku pre aktuálnu jarnú sezónu. Po tom, čo vždy s veľkým úspechom odvysielala televízne premiéry filmovej série Kameňák, sa rozhodla využiť popularitu filmového námetu pre vlastný seriál, s ktorým bude chcieť výrazne zabodovať na televíznych obrazovkách.

Nova pritom pred pár dňami potvrdila, že seriálový Kameňák vytiahne už budúci mesiac. Nasadzuje ho na piatkové večery, konkrétne od 22. februára. Celkovo pripravila 16 hodinových epizód.

Česká stanica sa pri príprave seriálu spojila so slovenskou sestrou Markízou. Aj tá výrazne s premiérami Kameňáku v minulosti bodovala, a tak nie je prekvapením, že chce jeho potenciál využiť naplno aj ona. Otázkou však ostávalo, kedy Markíza Kameňák nasadí a či bude svoju sestru nasledovať.

Podľa prvých informácií ani Markíza nebude s Kameňákom vyčkávať. V dnešnom svete sociálnych sietí a internetu, kedy sa epizódy seriálov šíria medzi fanúšikmi v priebehu pár hodín, nebude slovenská stanica riskovať, že si epizódy komediálneho seriálu nájdu priaznivci Kameňáka na internete a seriál bude vysielať v rovnakom období ako Nova.

Seriálový Kameňák tak má podľa prvých informácií aj na Markíze bežať v tejto jarnej sezóne a navyše by mal obsadiť taktiež piatkové večery. Aktuálne tam televízia vysiela ságu Harry Potter, svoje ďalšie ambície s piatkovým prime-time neprezentovala. Vlani v piatok vysielala klasicky duel Farmy či na jar seriál Milenky.

Ani v seriálovej podobe Kameňáka nebudú chýbať dobre známe postavičky, ktoré stvárňujú Václav Vydra či Jana Paulová, účinkovať budú tiež Leoš Noha, Alice Bendová, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková alebo Zuzana Slavíková. Seriál režíruje Ján Novák, ktorý si už prácu na tomto projekte vyskúšal, keď nakrútil Kameňák 4.

O seriálovom Kameňáku
Dej seriálu sa odohráva v mestečku Kameňákov, v ktorom by si obyvatelia žili vcelku pokojným životom, pokiaľ by na radnici sedel niekto iný ako starosta Pepa Novák (Václav Vydra) a jeho zástupca Bohuš Beránek (Pavel Kikinčuk). Tí mestečko prihlásia do celorepublikovej súťaže “Pozitívne mesto roka”, ktorú vyhlásilo ministerstvo. Hlavná cena pre víťaza je sto miliónov českých korún. Súťažiaci však musia splniť sériu pozitívnych kritérií ako je rastúci počet obyvateľov, dobrá zdravotná starostlivosť, rozvinutý kultúrny, spoločenský a športový život, čistota a ďalšie. Ide teda o atribúty, ktoré sú mestečku Kameňákov na míle vzdialené.

Čítať viac...
Nahor