Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Klip k titulnej skladbe seriálu Jenny

Nové projekty

Seriálový boj sa začína: Joj môže na jar uviesť aj novinku s Pauhofovou a Koleníkom, ukázala emotívny klip!

Joj túto jar môže po Novom živote nasadiť ďalšie dva nové seriály, v oboch prípadoch stihla kampaň spustiť skôr ako Markíza, ktorá s ňou zvedie súboj s obdobnými sériami.

Jar sa rozbieha naplno. Televízie postupne odhaľujú svoje karty a naznačujú, v akom duchu bude prebiehať hlavná fáza aktuálnej sezóny. Pozornosť púta najmä netradičný seriálový súboj, keď televízie, zdá sa, uvedú naraz každá všetky pripravené seriálové novinky, ktoré si žánrovo majú konkurovať.

Markíza najprv oficiálne potvrdila jarné nasadenie nového rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor, ktorý, ako sme vás informovali, má v pláne vysielať od začiatku marca v pondelky v dvojičke so sitkomom Susedia. Slovenskú verziu nemeckého originálneho seriálu Pán profesor začala pritom Markíza realizovať po ohlásení nového komediálneho seriálu Joj Bola raz jedna škola, ktorý je taktiež adaptáciou úspešnej zahraničnej série, v tomto prípade pochádzajúcej z Holandska.

Aj keď sa o možnom nasadení Bola raz jedna škola hovorilo už vlani na jeseň, Joj seriál nevytiahla, pričom Markíza nakoniec začala svoju novinku zo školského prostredia komunikovať skôr. Joj však krátko na to začala rovno s kampaňou na svoj seriál, ktorý sa nakoniec aj uvedie na obrazovky ako prvý, v piatok 14. februára. Pán profesor by mohol na obrazovky prísť o dva týždne neskôr.

Túto jar by sa pritom mohla v nepriamom súboji stretnúť aj druhá konkurenčná dvojica seriálov. Ešte vlani v lete Joj netradične prostredníctvom tlačovej správy ohlásila realizáciu slovenskej adaptácie úspešného emotívneho seriálu Jenny o 15-ročnom dievčati bojujúceho s rakovinou, pričom už v tom čase sa hovorilo o zámere Markízy pustiť sa do prípravy obdobne ladeného seriálu. To aj potvrdila v závere minulého roka, keď sa jej podarilo nájsť zahraničný seriál o osude detí na onkológii, ktorý klientom predstavila pod názvom Klub červených náramkov. Nakoniec ponesie názov Červené pásky, pričom aj tento seriál chce stihnúť nasadiť už túto jar a v tomto prípade by mohla predbehnúť nástup konkurenčnej Jenny. Ako sme vás informovali, Markíza má v pláne Červené pásky vysielať od marca v hlavnom utorňajšom prime-time.

Aj keď Markíza nateraz nasadenie Červených pások na marec zatiaľ oficiálne nepotvrdila, Joj v stredu spustila kampaň na svoju sériu Jenny. Štartuje ju vypustením titulnej skladby Iba ďalej kráčam k seriálu, ktorej interpretmi sú Fallgrapp v spolupráci s Matysom, Norou Ibsenovou a Curly Simonom, ktorý je autorom skladby a zároveň jedným z hlavných predstaviteľov seriálu. Klip ku skladbe sa nakrúcal v priestoroch seriálovej nemocnice, pričom obsahuje aj krátke ukážky priamo z deja.

Joj nateraz nekomunikuje, kedy so seriálom vo vysielaní počíta. V prípade Bola raz jedna škola začala s promom v momente, ako seriál úpravou plánov zaradila do februárového programu, o nasadení Jenny nehovorí. Televízia však seriál nakrúcala v ostatných mesiacoch a bude ho tak mať pripravený.

Jenny bude pre Joj jedna z kľúčových noviniek. Okrem silného príbehu dala dokopy zvučné obsadenie, keď hlavné úlohy stvárnia Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Zuzana Kronerová, hlavnú predstaviteľku hrá Bára Očenášová. Mladým hercom je aj Simon Štubniak (Curly Simon), ďalej hrajú napríklad Marián Mitaš alebo Vlastina Svátková. Seriál nakrúca režisér Peter Begányi v produkcii Piknik Pictures, ktorý stojí aj za seriálmi 1890 alebo Naši.

O seriáli Jenny
Hlavná hrdinka Jenny je 15-ročná vášnivá tanečníčka, ktorá žije len s otcom (Ján Koleník) a mladším bratom. Počas tréningu na tanečnú súťaž začne pociťovať slabosť a príznaky choroby. Postupne sa cíti čoraz horšie a Jennino telo v istom momente zlyháva. Aj keď dúfa, že je to len obyčajný vírus, z ktorého sa rýchlo vylieči, krutá realita onkologickej diagnózy prevráti život naruby jej aj celej rodine. Otec, ktorý už prišiel o manželku (Vlastina Svátková), sa cíti bezradný a mladšiemu bratovi chýba sestrička. Po počiatočnom šoku v sebe Jenny objaví veľkú silu a rodina jej pomáha bojovať. Život je nevyspytateľný a aj v tom najhoršom období prináša čosi dobré. Jenny si v nemocnici nájde priateľa Olivera (Simon Štubniak) aj svojho strážneho anjela v podobe sestričky Laury (Táňa Pauhofová). Oporou sú pre ňu aj kamarátky-tanečníčky, ktoré vnesú pohyb a rytmus aj za múry nemocnice.

 

Čítať viac...
Nahor