Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriálová výroba v Markíze po Kukučke paralyzovaná! Čo bude s ďalšími seriálmi a aké sú v hre?

V televízii nakrúcanie seriálov zamrzlo, čoskoro by sa však mohlo opäť rozbehnúť.

Neúspech Kukučky Markízu poznamenal. Televízia si od seriálu sľubovala úspech ako z prvých sérií Chlapi neplačú, no namiesto toho sa dočkala veľkého problému s podvečerným programom. Doň bude musieť hľadať alternatívu aj pre najbližšiu jar, kedy mala Kukučka pokračovať.

Prepadák s nákladným a dôležitým seriálom mal zvýšiť nervozitu v Markíze. Kukučka mala definitívne zlomiť väz marketingovému oddeleniu, nahnevaní sú viacerí herci, pre ktorých mala byť Kukučka trvalejším príjmom a taktiež sa mal neúspech seriálu podpísať aj na samotnej seriálovej výrobe televízie. Tá sa podľa našich zdrojov nezastavila len pri Búrlivom víne, s ktorým chce Markíza pokračovať ešte najbližšiu jar. Siedma séria má byť ale poslednou.

Napriek tomu, že bude líder od budúceho roka vsádzať značne na šou programy, seriály na druhú koľaj odsunúť nemusí. Televízia má naďalej v pláne nové projekty, ktoré by sa do vysielania mohli dostať v budúcom roku.

Markíza bude chcieť, podľa všetkého, aj naďalej pracovať s konceptom denného seriálu. Ďalšia novinka by sa mohla stať nasledovníkom Búrlivého vína, pokiaľ televízia vínnu ságu náhodou nepredĺži. Markíza má tiež v zálohe nový sitkom, pričom prvé indície naznačujú, že by mohlo ísť o seriál Pilčíci, ktorého názov si pred časom Markíza nechala poistiť. Rovnako by mala televízia zamýšľať realizáciu seriálu s týždennou periodicitou. Naposledy boli takýmto projektom Doktori, ktorí skončili podobne neslávne ako Kukučka.

Čítať viac...
Nahor