Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Seriálová novinka RTVS Superhrdinovia: Milujem Slovensko odstrčí do neskoršieho času!

RTVS na jeseň predstaví pôvodnú seriálovú novinku Superhrdinovia, ktorá ponúkne pohľad na svet očami detí a tínedžerov. Zahrá si v nej množstvo známych mien.

RTVS potvrdzuje svoje ambície venovať sa vo svojom vysielaní deťom a okrem ranných víkendových blokov prináša aj prime-time novinku, ktorá divákom priblíži detský svet. Nový rodinný seriál Superhrdinovia, ako televízia uvádza, natáčaný filmovou technikou, „sa v prvom rade venuje deťom, dospievajúcim tínedžerom a ich optike nazerania na svet„. Každá epizóda prinesie uzavretý príbeh, celkovo ich Jednotka odvysiela 12 v stopáži po 30 minút. Seriál bude pri tom prelínať niektoré postavy, keď sa ústredné tváre niektorých príbehov vrátia v ďalších častiach ako vedľajšie postavy.

Seriál televízia natáčala dva mesiace, od 31. mája do 31. júla. Posledná klapka tak padla len nedávno. Seriál však RTVS pripravovala oveľa dlhšie, prípravy odštartovala už vo februári a ako televízia sama prezrádza, scenáre sa vyvíjali dlhodobo. Za Superhrdinmi stojí mladý tvorivý tím, pod námet sa podpísal Peter Begányi. V tíme nachádzame aj známe meno z obrazu Joj, keď kostýmového výtvarníka pre seriál robil Marián Hornyak, štylista Nákupných maniačok.

Zaujímavosťou je, že seriál niesol od počiatku názov Supersieť, plány televízia však zahatal neúspešný prezidentský kandidát Rado Procházka, keď založil politickú stranu Sieť. RTVS tak nakoniec pozmenila názov na Superhrdinovia.

superhrdinovia2

RTVS dala detským hercom priestor prostredníctvom kastingu, pričom televízii prišlo vyše 2 800 prihlášok a skúšok sa zúčastnilo vyše 1 500 detí. Do druhého kola si televízia prizvala postupujúcu 150-tku, z ktorej nakoniec vybrala 43 detských hercov. Profesionálných „dospelákov“ si v 12 epizódach seriálu zahralo celkovo 48.

Známe je už aj nasadenie seriálu, ktorý obsadí najlukratívnejší prime-time slot. Vysielať sa bude v piatky o 20:20 a do neskoršieho času na 20:50 tak vytlačí šou Milujem Slovensko. RTVS si tak s novinkou verí a zároveň dokazuje, že chce na tento seriál dať dôraz.

V seriáli si zahrá množstvo známych osobností ako Pavel Višňovský, Ľubo Roman, Zuzana Tlučková, Vlado Kobielsky, Mirka Partlová, Matej Landl, Táňa Pauhofová, Milo Král, Matej Landl, Táňa Kulíšková, Martin Mňahončák, Braňo Deák, Majo Miezga, Eva Pavlíková, Gabika Škrabáková ale aj hokejisti Miro Šatan, Andrej Sekera či Tomáš Tatar.

Podrobnosti o seriáli Superhrdinovia
Žáner: Rodinný seriál formou poviedkového cyklu
Štart vysielania: september 2014
Periodicita: 1 x za týždeň
Réžia: Peter Begányi
Námet a scenár: Peter Begányi, Peter Pavlac, Jana Borsuková, Ivo Bobčík

superhrdinovia herci

O seriáli Superhrdinovia
Rodinný televízny seriál nakrútený filmovou metódou, ktorý sa v prvom rade venuje deťom, dospievajúcim tínedžerom a ich optike nazerania na svet. Má charakter poviedkového cyklu, príbehy sú samostatné, no niektoré postavy prestupujú do ďalších príbehov ako vedľajšie postavy.

V každej z 12 častí nájdeme príbehy plné dobrodružstva, netradičných riešení situácií, snového videnia, humoru, láskavej pomoci a šťastných koncov s poučením. V seriáli dostali hlavnú úlohu nové detské hviezdy vyberané počas celoslovenských castingov, ktorých sa zúčastnilo viac ako 2000 detí. Prípravy na nakrúcanie sa začali už vo februári 2014 a zahrňovali intenzívne herecké skúšky a prácu s mladými hercami.

Čítať viac...
Nahor