Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriál, ktorý má tromfnúť Búrlivé víno, sa volá ROK KOŇA! Predstavujeme vám výpravnú novinku Jojky! (VIDEO)

Joj už odhaľuje ambiciózny projekt, ktorým si trúfa aj na najsledovanejší program na Slovensku, Búrlivé víno. Novinku z dielne spolutvorkyne práve Búrlivého vína či seriálu Chlapi neplačú – Danice Halákovej, už televízia nakrúca, aktuálne ju predstavuje klientom. My vám prinášame prvé podrobnosti.

„Bude mať lepší príbeh, vytúnovanejší, prepracovaný, dráždivejší, nemyslím tým ale, že bude vulgárny. Bude sexi, tajomný, vtipný a plný napätia. Bude apelovať na to, čo chýba súčasnému slovenskému divákovi,“ presne týmito slovami opísala Danica Haláková prednedávnom seriálovú novinku, ktorú už potichu Joj začala natáčať. Seriál z prostredia ranča dostal názov Rok koňa a jeho ambíciou je byť lepší ako dva úspešné seriály, ktoré Haláková pomohla vyprodukovať pre konkurenčnú Markízu.

“Oba projekty majú silnú značku a môže sa stať, že oba budú fungovať ešte niekoľko rokov a preto my musíme vymyslieť niečo ešte lepšie, silnejšie. Samozrejme, s ohľadom na diváka Jojky, ktorý menej odpustí a nemôžeme mu ponúknuť telenovelu. Najdôležitejší na všetkom je silný príbeh. A ten máme. Takže v tomto sa nebojím,“ povedala Haláková o seriáli, ktorý má predčiť Búrlivé víno aj seriál Chlapi neplačú.

Joj v súvislosti so seriálom už svojim klientom rozposlala prezentačné materiály. Rok koňa v ňom označuje ako romantický rodinný seriál s prvkami dobrodružstva a v takom duchu seriálovú novinku sprezentovala v neoficiálnom videu pre klientov. Ukázala najmä „epické zábery“, ktoré budú súčasťou seriálu, a pre ktoré musela najímať kaskadérov.

Neoficiálna videoukážka zo seriálu

Hlavnými tvorcami seriálu sa stala známa trojica „kauzy“ odchodu tvorcov Búrlivého vína z Markízy. Kreatívnou producentkou je Danica Haláková, výkonným producentom Pavol Polner a hlavným režisérom Braňo Mišík, ktorý pre televíziu režíruje Súdnu sieň a objavoval sa aj na výrobách Paneláku. Haláková je dnes už internou zamestnankyňou v Joj ako vedúca vývoja hraných formátov.

Braňo Mišík so scenárom
04

Rok koňa bude podľa propagačného materiálu odzrkadľovať slovenskú realitu, divákov má zaujať „silná romantická lovestory dvoch atraktívnych hrdinov, ktorú sa podarí naplniť až po niekoľkých generáciách“. Televízia v materiáloch pre klientov dáva dôraz aj na tajomnú minulosť rodín, z ktorej bude seriál čerpať, chýbať nemá ani humor a atraktívnym prvkom pre divákov má byť prepojenie seriálu s chovom koní.

Tvorcovia stavajú na „pekných obrázkoch“, televízia samotnú výrobu označuje za jednu z najvýpravnejších u nás. Rok koňa má ambíciu stať sa vizuálne najpríťažlivejším pôvodným slovenským seriálom na trhu. Jeden z realizačne najvýpravnejších projektov v našich končinách má tak tendenciu byť stelesnením presne toho, čo nám tu tak nekonečne chýba, hovorí televízia.

07

Hlavnú romantickú dvojicu v seriáli stvárnia Ján Dobrík známy z viacerých projektov Joj (Nevinní, Prvé oddelenie, Klan) a mladá herečka Monika Šagátová. V seriáli si zahrajú tiež Ivan Romančík, Alena Ďuránová známa aj z Búrlivého vína, Martin Nahálka, Juraj Ďuriš či Marko Igonda, ktorý sa taktiež objavil v niekoľkých seriáloch Joj (Keby bolo Keby, Panelák, Pod povrchom).

Hlavné postavy seriálu
01

Joj zatiaľ nekomunikuje, kedy so seriálom počíta vo vysielaní. Najpravdepodobnejšia je jar 2015. Joj už o novinke napísala aj prvý článok na svojom oficiálnom webe, kde potvrdila aj názov seriálu.

Názov Rok koňa má svoju symboliku. Práve rok 2014 je rokom Koňa a ako televízia sama uvádza, nechala sa tým inšpirovať. „Rok Koňa je  podľa čínskeho horoskopu dynamicky rýchlym obdobím bezstarostnosti a spontánnosti, ale aj cieľavedomého víťazstva. Je plný dobrodružných i romantických zážitkov a je preň typické rozuzľovanie ľudských príbehov a uzatváranie dôležitých kapitol v živote človeka. Rovnaké charakterové črty a pestrosť života nájdu čoskoro aj naši diváci v postavách a dejových linkách nového pôvodného seriálu TV JOJ s názvom ROK KOŇA,“ uvádza televízia.

O seriáli Rok koňa
Príbeh sa odohráva v malebnom prostredí rozsiahleho statku uprostred Malých Karpát. Oživená tradícia chovu koní sa prelína dejom seriálu ako symbol lásky k prírode a harmonického spolužitia s ňou. Oproti nim je postavená moc konzumného bohatstva, korupcie a malých aj veľkých zločinov.

16

15

08

09

Čítať viac...
Nahor