Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriál Chlapi neplačú s finále rekord nepriniesol! Búrlivé víno tento týždeň víťazné

Búrlivému vínu sa po celý týždeň podarilo udržať post jednotky.

Prvý veľký seriálový koniec tejto sezóny máme za sebou. Na Markíze vo štvrtok 11. júna 2015 vyvrcholil dvojročný seriál Chlapi neplačú, ktorý už od jesene, nevedno, či v rovnakom čase, nahradí seriálová novinka Kukučka. Viac v tomto článku. Chlapi neplačú sa s rekordom nerozlúčili, keď ich podľa našich informácií sledovalo 4,7 % divákov s podielom 30,2 %. Z pohľadu podielu ide pre Markízu o výborný výkon, v počte divákov však finále zaostalo za niekdajšími maximami seriálu o 4 až 5 ratingov. Dôvod je jasný, seriál vrcholí v letnom období, kedy je po 18-tej pri televízoroch výrazne menej divákov ako napríklad na jeseň. Celkovo finále seriálu sledovalo 355-tisíc divákov.

Najsledovanejším programom dňa sa vďaka neskoršiemu prílivu divákov k obrazovkám stalo aj po štvrtý raz za sebou Búrlivé víno. Podarilo sa mu opäť uhrať nadpriemer stanice s podielom 27,1 % a ratingom 8,5 %. Divoké kone priniesli Joj taktiež nadpriemerné hodnoty s podielom 23,1 % a ratingom 7,3 %. Tento raz skončili pod staničným priemerom oba nasledujúce programy komerčných staníc, Dáma v závoji sa drží na svojom s podielom nad 23 %, Kolabs znova neuspel s podielom pod 14 %.

Medzi menšími si to bok po boku rozdali Plus a Dajto. S Profesionálmi a podielom nad 6 % bola ešte výraznejšie vo vedení Plus, nasledujúca snímka Rok vtákov už uhrala identický share takmer 7 % ako film Lov na zabijaka na Dajto. Snímka menšej stanice Markízy dokázala v súboji zvíťaziť ratingovo o jednu desatinu. Mentalista Domy skončil pod 5 %, Zakázaná láska uhrala 5 %, s druhou časťou vyskočila pod 10 %. Wau mohla byť opäť spokojná s kriminálkami, CSI Miami uhrala nad 2 %, Vtierka Castle 3,5 %.

Čítať viac...
Nahor