Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

September na Jednotke: Milujem Slovensko, nový formát Cestou necestou aj nečakaný návrat Kolonády!

Na hlavný kanál verejnoprávnej televízie sa vrátia v premiére kľúčové projekty, štartuje aj novinka.

Trikrát do týždňa filmy, vo zvyšné štyri dni pôvodná tvorba. Takto bude vyzerať od jesene skladba hlavného večerného programu Jednotky, pričom sa v prime-time objavujú aj novinky.

Pondelky sa chystá Jednotka naďalej profilovať filmovo, opäť by mala vyberať snímky európskej produkcie. Zotrvať tiež pri tom chce v budovaní okna so seriálmi lokálnej produkcie okolo 22-hej hodiny, kedy túto jar bežala repríza seriálu Sanitka II. Na jeseň by sa takýmto spôsobom mala vrátiť do programu Kolonáda, ktorej nové časti aktuálne RTVS nakrúca a vysielať ich chce budúci rok. V najbližších mesiacoch tak televízia navnadí divákov prvou sériou. Na jeseň 2014 vysielala stanica v tomto slote magazín Víkend.

Utorky budú aj naďalej obsadzovať Junior s Marcelom v šou Nikto nie je dokonalý. Ako sme vás už však v máji informovali, RTVS nechala vyrobiť o štyri epizódy menej ako minulú jeseň, pričom skutočne nasadí premiérové časti tak, ako sme odhadovali, a to od utorka 22. septembra. Dôvodom sú štátne sviatky, ktoré pripadajú v prvej polovici septembra práve na utorky. Dnes už je jasné, že Nikto nie je dokonalý vyvrcholí s novými časťami týždeň pred Vianocami.

V Deň Ústavy SR, 1. septembra, Jednotka nasadí československé filmy Obecná škola a Lidice. 15. septembra, v deň sviatku Sedembolestnej Panny Márie, zas plánuje odvysielať talianske prevedenie Popolušky v dvojdielnej minisérii. Spoločne so zábavnou šou sa 22. septembra vráti s novými časťami aj kulinárska relácia Slovensko chutí.

V stredy sa budú na Jednotke klasicky striedať filmy a Liga majstrov. Filmové budú aj štvrtky, televízia by mala pokračovať v romantickom ladení.

Piatky aj najbližšiu jeseň obsadí najsilnejší produkt RTVS, šou Milujem Slovensko. Podľa našich informácií sa môžu diváci tešiť na jej návrat hneď na začiatku mesiaca, presnejšie 4. septembra o 20:20. Od rovnakého dátumu by sa mal na Jednotke uviesť aj nový cestopisný kulinársky formát Cestou necestou. Diváci v ňom budú cestovať po svete a spoznávať miestne špeciality. Televízia má k dispozícii 15 častí, stopáž epizód by sa mala pohybovať okolo 30 minút. RTVS týmto formátom pokračuje v budovaní dokumentárnejšie ladeného okna s pôvodnou premiérovou tvorbou po piatkovej zábavnej šou. Posledne v ňom vysielala Fetiše socializmu.

Soboty sa na Jednotke nezmenia, televízia chce pokračovať v tradičnom zložení Nečakané stretnutia, Pravdivé príbehy a Neskoro večer. Všetky tri programy by sa mali s premiérovými časťami vrátiť 12. septembra.

AKTUALIZÁCIA: Na nedele, ako sme vás už informovali, chystá Jednotka nasadiť nový veľký seriál vyrábaný spoločne s Českou televíziou Doktor Martin. Odštartovať mal v nedeľu 6. septembra, RTVS však jeho nástup urýchlila a uvedie sa tak ešte v nedeľu 30. augusta. Dvojičku bude česko-slovenskému seriálu tvoriť anglická séria Pán Selfridge vysielaná približne o 21:30. Koncom minulého roka ju začala vysielať Česká televízia. Seriál beží od roku 2013, potvrdená je aj štvrtá séria pre rok 2016. Všetko o seriáli Pán Selfridge nájdete v tomto článku.

September bude na Jednotke patriť aj kvalifikačným zápasom na EURO 2016. Prvý odvysiela stanica v sobotu 5. septembra, keď sa v mimoriadne sledovanom súboji stretne Slovensko so Španielskom, krátko na to, v utorok 8. septembra, nás čaká súboj s Ukrajinou.

Čítať viac...
Nahor