Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Senzačnú výhru nad Španielmi sledovalo takmer 700-tis. Slovákov!

Kvalifikačný duel na EURO 2016 poriadne prekvapil jedného z ašpirantov na celkový titul.

Slovensko môže byť opäť hrdé na svojich futbalistov. Slovenská reprezentácia včera šokovala futbalovú Európu, keď v kvalifikačnom zápase na EURO senzačne porazila Španielov 2:1 a vydarený zápas vo veľkom lákal aj televíznych divákov.

Futbalový zápas sa s oboma polčasmi pretlačil do top programov dňa, pričom druhý polčas bol vôbec najsledovanejším programom s ratingom 11,6 % a podielom 33,9 %. V 12+ sledovalo druhý polčas 685-tis. Slovákov, ten prvý si nenechalo ujsť 598-tis. divákov.

V čase zápasu museli so zníženými výkonmi, pochopiteľne, rátať ostatné stanice. Prakticky bez väčšej straty však napriek silnej konkurencii obstálo Búrlivé víno, ktoré len o pár desatín podliezlo rating 11 %, v podieli získalo hodnotu 27,6 %. Naopak, Panelák musel oželieť približne dva chýbajúce ratingy oproti bežným dňom a pretrpieť slabý podiel 12,8 %. Oveľa horšie dopadol ďalší program Joj, ktorý skončil hlboko pod hranicou desiatich percent.

Viac ako Búrlivé víno pocítila stratu divákov Farma. Tá sa oslabila aj sama, keď krátko po ukončení futbalového zápasu nasadil líder reklamný brejk. Prichádzajúci diváci tak televíziu opäť opustili. Reality šou však získala uspokojivý výsledok 24,6 percenta.

Futbalový prenos sa nakoniec nestal najsledovanejším programom v 12+. V tieto cieľovke vyhrali Televízne noviny so ziskom 727-tis. divákov. V 12 – 54 dosiahli podiel nad 37 %, Veľké Noviny sa blížili k 23 percentám.

Výraznú stratu oproti predošlým dvom štvrtkom zaznamenalo Dajto, ktoré ponúklo tretiu snímku zo série Rambo. Na podiely nad 10 percent musela stanica zabudnúť, mužskí diváci tento raz uprednostnili športovú udalosť. Napriek tomu si Rambo odniesol pre Dajto nadpriemerný výkon pod 7 %. Feriha sa večer pohybovala okolo 6 a 10 %, podľa našich informácií vysoký stredajší výkon s dennou reprízou nedokázala zopakovať. Pluska sa s kriminálkami CSI pohybovala pod 4 %, celodenne však paradoxne zaznamenala najsilnejší deň v týždni.

Čítať viac...
Nahor