Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Senzačná výhra hokejistov na ZOH ovládla stredu, Oteckovia prvýkrát zaskočení! Joj večer tesným víťazom

Oteckovia spadli na druhý najhorší rating od štartu, Moja mama si polepšila. Udalosťou dňa sa stala nečakaná výhra Slovenska proti Rusku na hokejovom olympijskom turnaji.

Prvý hokejový zápas Slovenska na Zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu dominoval. Prekvapivý vývoj duelu proti favorizovanému Rusku sa odrazil aj na sledovanosti, ktorá prakticky kopírovala priebeh zápasu. V priebehu tretín bez prekvapenia rástol rating duelu, nakoľko sa začínal po 13. hodine poobede a vrcholil už v priaznivejšom čase v pracovný deň pred 15:30. Stúpal však aj jeho podiel na trhu, keď zápas začínal na podieli takmer 43 %, v druhom dejstve stúpol pod 47 % a v tretej tretine sa už dostal nad 53 % (12+). Celkovo malo tretiny sledovať pod 380, vyše 490 a až takmer 650-tisíc divákov. Úroveň podielu na trhu bola v komerčnej cieľovke vyššia, tam zápas dosiahol hodnoty 46, takmer 49 a až 56,5 %. Tretia tretina zároveň s ratingom 10,4 % ovládla celú stredu.

Prekvapenie zažili Oteckovia, ktorí doteraz v stredy bežne narástli k rekordom, tento týždeň sa, naopak, prepadli k najslabším výkonom od štartu. Konkrétne dosiahli druhý najnižší výkon s ratingom 8,7 %, čo je o takmer dva ratingy menej oproti utorku. Stále sú však mimoriadne vysoko, ich podiel prekročil 31 %. Zaujímavosťou je, že v čase Oteckov síce reprízovala Dvojka zápas Slovenska s Ruskom, oproti olympijskému vysielaniu z predošlého dňa stúpla len o vyše rating nad 3 % s podielom nad 12 % (12 – 54). Celkovo navyše verejnoprávna televízia uvoľnia podvečer priestor, nakoľko vynechala klasické programy Duel a 5 proti 5 a skončila v hlbokom podpriemere. Na Popolcovú stredu totiž zaradila priamy prenos bohoslužby z Ríma. Voľnejší priestor využila Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá vyskočila a dostala sa pod 17 %.

Z večerných programov sa do tesného vedenia prebojovala s valentínskou premiérou Joj, romantická komédia Láska po anglicky mala ísť pod 6 ratingov s podielom 18,5 %. Chart Show mala ratingovo zaostať len o minimum, v podieli spadla do podpriemeru výkonom pod 18 %. Obom televíziám konkuroval silný zápas Ligy majstrov na Jednotke, duel Realu Madrid a PSG sa mal hýbať nad 5 a 4 ratingami s podielmi nad 14 a pod 16 % v komerčnej cieľovke.

Z menších staníc sa Matky a dcéry na Doma hýbali okolo 6 a 7 %, Robin Hood na Dajto atakoval 5 %. Dvojporcia seriálu Kuriér na Plus mala získať podiely medzi 4 – 4,5 %, kriminálky na Wau zas okolo a nad 4 %.

V súboji hlavných spravodajstiev viedli naďalej Televízne noviny, podielovo atakovali 28 %, Noviny si museli vystačiť výkonom pod 21 %. V celkovom publiku však viedli, dostať sa mali cez hranicu 550-tisíc divákov, TN-ky sa zastavili na úrovni 530-tisíc.

Foto: Maddie Meyer/Getty Images

Čítať viac...
Nahor