Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Let´s Dance pred záverom kleslo, semifinále dvojkou na trhu! V sobotu vystrelil Avatar na Plus, lídrom Markíza

Tanečná šou už najbližšiu nedeľu dôjde do finále, krátko pred vyvrcholením opäť prišla o pozíciu nedeľného lídra.

NEDEĽA: Let´s Dance potvrdilo vlažné výkony aj pred záverečným priamym prenosom. Semifinálové kolo, v ktorom z boja o víťazstvo vypadla komička Evelyn, oproti predošlej nedeli pokleslo na rating 7,3 %, podiel sa zastavil na 25 %. Nedeľným lídrom bola Joj s premiérou Matky rebelky, uhrať s ňou mala rating 8,4 % a podiel 24,5 %. Jednotka odvysielala diskutovaný dokument o spevákovi Richardovi Müllerovi Nespoznaný, v komerčnej cieľovke prekročil tri ratingy s podielom 8,5 %. V 12+ sa podiel zastavil pod 9 %, Let´s Dance v tejto cieľovke sledovalo vyše 475-tisíc divákov, Matky rebelky takmer 340-tisíc.

Medzi menšími stanicami Nico – Viac než zákon na Dajto uhral 4,5 %, Myšlienky vraha na Wau sa hýbali medzi 3 – 4 %. Únos Natasche Kampuschovej na Doma dosiahol 3,5 %, Amerika má talent na Plus túto hodnotu atakovala.

Podvečer opäť vyskočilo Nové bývanie s vysokým ratingom až 8,5 % a podielom 24,6 %. Tesne sa tak dostalo pred večerný film Joj a s náskokom druhý týždeň po sebe predbehlo Let´s Dance. Horná Dolná prekročila 20 %. Joj sa v nedeľnom magazínovom pásme stabilizuje a dvíha Na chalupe, tentoraz podliezlo už 22 %, Nová záhrada bola vlažná výkonom pod 15 %. Reprízam Rexa sa v čase týchto dvoch magazínov vôbec nedarí, najnovšie seriál prepadol výkonom len pod dvanástkou.

Televízne noviny získali 28 %, atakovali až 11 ratingov, Noviny sa ťahali k desiatim ratingom s podielom pod 25 %. V celkovom publiku viedli s takmer 650-tisíc divákmi, Televízne noviny boli neďaleko hranice 610-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa však v oboch cieľovkách stalo Počasie Markízy.

SOBOTA: Pozíciu sobotného lídra v posledných týždňoch upevňuje s filmami Markíza. Drží sa pritom okolo a nad ratingovou sedmičkou, ktorú prekročila aj s premiérou V zajatí Sahary, podielovo šla na 20,5 %. Dvojkou boli Záhady tela na Jednotke so šiestimi ratingami a podielom 16,5 %, dominovali pritom v celkovom publiku, kde si ich vybralo až takmer 470-tisíc divákov. Film Markízy prekročil 360-tisíc. Trojkou na trhu v oboch cieľovkách bolo Take Me Out, stúplo však na 5,5 ratingu s podielom 15,5 %. Celkovo šou sledovalo bezmála štvrť milióna divákov.

Vysoko však vyskočila Plus, ktorá s filmom Avatar dosiahla rating až takmer 3,5 % a podiel pod 11 %. V druhej polovici večera vyskočilo Dajto s boxerským duelom Anthony Joshua – Carlos Takam pri ratingu vyše 2 % a podieli takmer 9 %. Tridsať prípadov majora Zemana pred týmto zápasom prepadlo na Dajto s výkonom len pod 2 %, Najkrajšia opatrovateľka na Doma uhrala vyše 5 %. Komisár Rex na Wau neuspel výkonom iba 1,5 %, Inkognito rástlo s výkonmi okolo 2,5 a až pod 6 %.

Podvečer až nad 7 ratingov vyskočila Smotánka, ktorá v podieli uhrala okolo 27 %, Naši jej nestačili podielom okolo 13 %. Televízne noviny prekročili podielovo 26 %, Noviny atakovali 23 %. Celkovo ich sledovalo necelých 590-tisíc divákov a stali sa najsledovanejším programom dňa, Televízne noviny boli blízko hranice 545-tisíc. V 12 – 54 vyhralo deň Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor