Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sagan odrovnal redaktorku aj komentátorov: Nočnú moru športovcov vyriešil po svojom!

Peter Sagan je známy svojským prístupom v rozhovoroch, v ktorých reaguje na redaktorov či novinárske otázky adekvátne k ich kvalite. Najnovšie cyklista, ktorý je aj podľa viacerých súperov najlepším na svete, prekvapil redaktorku Eurosportu, ktorá sa nevyvarovala najčastejšiemu spôsobu kladenia otázok športovcom.

To najhoršie, čomu môže športovec po náročnom výkone čeliť, je rozhovor s redaktorom, ktorý namiesto otázok „kladie“ oznamovacie vety. Často sme toho svedkami aj u nás v rozhovoroch počas futbalových či hokejových zápasov, ktorých kvalita sa za roky nezmenila. Kým mnohí športovci sa snažia aj na konštatovanie zareagovať aspoň naučenou odpoveďou, niektorým redaktorom to len tak neprejde.

Na vlastnej koži to pocítila reportérka Eurosportu po stredajšej etape Tour de France, z ktorej odchádzal Peter Sagan ako druhý po tom, čo strávil celú etapu v úniku a bez podpory súperov. Po Saganovej reakcii, v ktorej priznal, že „všetko bolo na ňom“, redaktorka skonštatovala, že v úniku s ním boli traja jazdci rovnakého tímu, čo bola proti nemu nemalá presila.

Sagan na to však nemal čo povedať. „Yeah…“ skonštatoval a začal sa obzerať okolo seba, či je to všetko, čo reportérka chcela povedať. Tá pri Saganovi vytrvalo držala mikrofón, po trápnom tichu sa mu nakoniec poďakovala za rozhovor. Na situácii sa bavili českí komentátori Eurosportu, ktorí sa nakoniec z éteru na chvíľu vypli, no i tak nedokázali zadržať smiech.

Čítať viac...
Nahor