Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šachovanie Markízy s Hornou Dolnou už kritizujú aj herci: Chaos a samé reprízy!

Už druhú sezónu narába Markíza s Hornou Dolnou ako s istým valcom, ktorý nasadzuje podľa toho, ako to akútne potrebuje.

Od prvej série sa správanie Markízy voči Hornej Dolnej značne zmenilo. Na jar 2015 vysielala jej premiéry od druhej časti stabilne bez prestávky v pondelok a reprízovala ich na konci týždňa. Následne až do jesene ju nevytiahla.

Posledné dve sezóny s ňou už narába špecificky. Aj jej premiéry vyťahuje podľa potreby, pričom pri štarte sérií seriálu nedopriala ani výraznejšiu kampaň, keď ich nasadzovala zmenou programu. Najmä v minulej sezóne sa do toho pridalo masívne zaraďovanie repríz, ktoré budú pokračovať už o týždeň v pondelky večer namiesto premiér.

Šachovanie Markízy so seriálom už začínajú negatívne vnímať aj samotní herci. Počínanie televízie aktuálne skritizoval čerstvý držiteľ sošky OTO Daniel Heriban.

„Seriál bol zo začiatku zaujímavý práve istou exkluzivitou. Vysielal sa raz do týždňa, ľudia vedeli, kedy pôjde a čakali naň,“ hovorí v rozhovore pre Nový čas.  O tú však Horná Dolná minimálne v nasadzovaní úplne prichádza. „Som zvedavý, ako sa to celé vyvinie, keďže ju chaoticky nasadzujú do vysielacieho času, reprízujú od buka do buka, čo by jej mohlo uškodiť,“ povedal otvorene.

Markíza aktuálne končí s vysielaním tretej série. Tá nakoniec obsahuje až deväť častí, keď prvý vianočný diel pôvodne podľa všetkého nemal byť súčasťou série. Aj v tejto sezóne televízia s Hornou Dolnou šachovala, premiéry vrátila opäť programovou zmenou, keď ňou prekryla Zoo, uprostred série vysielanie nových častí na mesiac zastavila a v marci opäť obnovila.

Čítať viac...
Nahor