Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

S novými vianočnými jinglami opäť iba Joj, Markíza s RTVS naďalej recyklujú! Vonku sviatočné kompiláty

Joj ešte pred niekoľkými rokmi upustila celkovo od televíznych jinglov a námahu si nedávala ani na sviatky, v posledných rokoch je už tou, ktorá ako jediná k Vianociam pripraví niečo nové.

Markíza a RTVS sú jedinými dvoma televíziami na Slovensku, ktoré ponechali vo svojich celoročných vysielaniach staničné jingle. Joj sa od nich v ostatných rokoch začala stále viac odkláňať, až nie tak dávno dokonca nič výnimočné nepripravovala ani v prípade sviatočných vysielaní.

Napriek tomu sa aktuálne Joj stáva jedinou, ktorá od roku 2017 pripravuje každoročne výraznú sadu nových vianočných jinglov. Jej pohľad na túto tému zmenilo žrebovanie českých klasík, pri ktorom hneď v prvý rok získala Tri oriešky pre Popolušku a práve pri tejto príležitosti celú televíziu prezliekla do tejto témy pri nasadení viditeľnej vianočnej grafiky s celou sadou hraných jinglov. Tematické jingle pripravila aj vlani, kedy zas boli hlavnou témou jej filmové Prázdniny a zisk komédie S tebou ma baví svet.

Ident Jednotky z roku 2015

Joj bola už vlani jedinou televíziou, ktorá na sviatky nasadila do vysielania nové jingle. Markíza a RTVS recyklovali grafiky ešte z roku 2015 a tento rok sa situácia zopakovala, keď televízny líder s verejnoprávnou televíziou opäť siahli po starých jingloch spred štyroch rokov. Markíza opäť ako v minulosti grafiku len mierne upravila a zmenila claim, tento rok má Kúzelné Vianoce. Video pôvodných jinglov z roku 2015 zo sociálnych sietí stiahla.

Pôvodná podoba vianočnej grafiky Markízy z roku 2015

Joj sa zas opäť ako jediná postarala o novú sadu jinglov. Nasadila do nich deti z Prázdnin, tváre nového seriálu Nový život Maxa Bolfa z Našich a Mila Kráľa, či Adyho Hajdu. Tohtoročný vianočný claim opäť odkazuje na najväčší titul sviatkov Joj, keď znovu odvysiela Tri oriešky pre Popolušku, pre tento rok má Orieškové Vianoce. V prípade zverejnenia jinglov v online forme budeme článok aktualizovať.

Ukážka z nového vianočného identu Joj

Do Vianoc ostávajú presne dva týždne a televízie už ku svojej sviatočnej ponuke nasadili do vysielania aj vianočné kompiláty. Joj ten svoj stavia okrem Troch orieškov pre Popolušku, Sám doma, Byl jednou jeden král aj na ďalej novej klasike v jej ponuke Kráľ Drozdia brada, filmovej klasike 101 dalmatíncov či novej ruskej fantasy rozprávke Posledný bohatier. Kompilát je opäť postavený aj na Vianociach bez reklamy, ktoré Joj dodržiava s malou prestávkou už 12 rokov. Tradične bez reklám pobeží na Štedrý deň, v kompiláte sa objavujú aj filmy z iných dní.

Kúzelné Vianoce na Markíze vo sviatočnom kompiláte reprezentujú stabilné filmy aj z minuloročných štruktúr ako Podfukári, Kúzelná opatrovateľka, Mrázik či Perinbaba, pribudol Harry Potter, ktorého Markíza doplnila do vysielania na Štedrý deň. Jedinou premiérou Markízy počas sviatkov bude český film Ten, kdo tě miloval, ktorý sa do kompilátu dostal tiež podobne ako animák Hotel Transylvania.

Jednotka RTVS pre tento rok získala veľmi silnú zbierku českých klasík a tak nie je prekvapením, že jeden z nosných kompilátov stavia práve na klasikách. V promo spote sa objavujú Pyšná princezná, Dívka na koštěti, S tebou ma baví svet, Marečku, podejte mi pero ale aj Sváko Ragan.

Čítať viac...
Nahor