Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

S hlavnými správami do miest nevyrazí iba Joj! Prima chystá „niečo fenomenálne“

Nielen Joj vyrazí so svojím hlavným spravodajstvom do miest a odvysiela ho z improvizovaného štúdia. Netradičnú akciu chystá česká Prima, ktorá svoje spravodajské štúdio zbalila do kamióna.

„Prima ide… za vami.“ S týmto heslom štartuje Prima svoju veľkú letnú akciu, vďaka ktorej budú môcť jej diváci zažiť vysielanie správ naživo. Prima zbalila spravodajské štúdio do kamióna, vďaka ktorému môže správy odvysielať z akéhokoľvek mesta a miesta. „Projekt vznikol okrem iného aj preto, že je leto, čas zoznamovania, a Prima sa chce zoznámiť so svojimi divákmi, vyjsť za nimi na rôzne miesta a ukázať im zákulisie vysielania, predstaviť im svoje nové aj  dobre známe tváre, ponúknuť im niečo fenomenálneho. Tak vznikol nápad vybudovať pojazdné štúdio na kolieskach, teda v kamióne,“ objasňuje význam projektu televízia.

Tá sa musela popasovať s množstvom problémov kým zaistila bezproblémové vysielanie z pojazdného štúdia: „Napríklad ako dostať signál z daného miesta, ako prepojiť moderátorov a pražskú réžii bez oneskorenia, ako v mobilnom štúdiu vyriešiť inštaláciu svetiel, kamier, odhlučniť ho. Štúdio je potrebné buď vykurovať, alebo klimatizovať, musí v ňom byť rozvody elektrických sietí a podobne. Pri tom všetkom musel tím ľudí počítať s veľmi obmedzeným priestorom.“

kamion prima zpravy

Štúdio bude v jednej zo strán kamiónu otvorené a presklené, aby diváci videli dovnútra. Správy budú môcť sledovať aj na veľkoplošných obrazovkách, ktoré sú súčasťou výbavy kamióna. „Štúdio bude mať napríklad dve veľké led projekčné steny, z ktorých každá váži 400 kg. Bude presklené, aby za moderátormi bolo vidieť miesto, odkiaľ sa vysiela. V návese sa zároveň všetko prepravuje (okrem kamier), musí to byť teda upevnené tak, aby sa cestou nič nepoškodilo. Štúdio je vybavené tak, aby bolo stále pripravené niekam prísť, rozložiť sa a aby sa v ňom v priebehu pár minút mohlo začať vysielať. Disponuje preto i vlastným agregátom,“ pokračuje televízia.

Prenos bude okrem klasických kamier snímaný aj prostredníctvom veľkého ramena, podobne ako to poznáme z akcie Jojka v meste. Prima pripravuje prísť zatiaľ do desiatich miest: Mikulova, Pardubíc, Brna, Liberca, Ostravy, Karlových Varov, Olomouca, Plzne, Jihlavy a Hradca Králové. V prípade úspechu nevylučuje pokračovanie v akcii.

Podobnú aktivitu už štvrtý raz chystá Joj, ktorá v rámci akcie Jojka v meste vysiela svoje hlavné správy z námestia mesta, v ktorom sa aktuálne nachádza. Televízia improvizované štúdio zriadi na pódiu.

Čítať viac...
Nahor