Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Koronavírus

Rúška idú dole: Televízie sa vracajú k normálu, po vyše dvoch mesiacoch skladajú rúška!

Televízie robia na základe uvoľnených opatrení krok smerom k návratu k normálnemu stavu vo vysielaní.

Pred dvomi mesiacmi prepukla na Slovensku naplno pandémia koronavírusu, ktorá na čas zmenila život v krajine. Symbolom krízy sa stali rúška, ktoré si Slováci naplno začali osvojovať po tom, čo ich vo veľkom slovenské televízie nasadili svojim moderátorom či hosťom vo vysielaní.

Televízie na začiatku krízy plnili úlohu osvety v nosení rúšok a traja najväčší vysielatelia Markíza, Joj a RTVS ich nasadili svojim tváram plošne. Aj tam, kde moderátori či iné tváre vystupovali na obrazovke sami a zo zdravotníckeho hľadiska to nebolo potrebné.

Po vyše dvoch mesiacoch od nasadenia rúšok tváram na obrazovke televízie začínajú s návratom k normálnemu stavu.

Od dnešného dňa, stredy 3. júna, po novej vlne uvoľnenia opatrení pristúpili všetky veľké televízie Markíza, Joj aj RTVS k zosadeniu rúšok vo vysielaní spravodajských a publicistických programov.

Bez rúšok sa už tak budú vysielať aj hlavné spravodajstvá Televízne noviny, Noviny TV JOJ a Správy RTVS.

Aj televízie už v druhej polovici mája dostali výnimku v nosení rúšok, keď pri nakrúcaní či pracovnom výkone ich nemuseli mať nasadené umelci a herci. Nakoniec ale rúška moderátorom správ ani ďalším tváram ešte nezložili a výnimku využili najmä pre nakrúcanie televíznych seriálov.

Krok smerom k skladaniu rúšok už začali žiadať čoraz viac aj diváci. Okrem toho, že aspoň prostredníctvom televízie chcú vypnúť od okolitej reality, rúška výrazne skomplikovali život nepočujúcim divákom, ktorí boli zvyknutí odčítavať z pier. Na Slovensku je pritom titulkovanie programov na chabej úrovni. Rovnako rúška ovplyvňujú artikuláciu či zrozumiteľnosť pre ostatných divákov.

Čítať viac...
Nahor