Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS získala očakávanú komédiu Jiřího Bartošku, pridala sa k jej výrobe!

Nový český film Teorie tygra bude mať slovenskú televíznu premiéru na verejnoprávnej Jednotke.

Jiří Bartoška sa po prekonaní rakoviny vrátil pred kamery, keď začal v lete nakrúcať novú českú komédiu Teorie tygra. Do jej výroby sa ako koproducent pridala Česká televízia, ktorá si tak jednu z nových českých komédií pre rok 2016 získala pre seba. Nový film pritom uvidia diváci verejnoprávnej televízie aj u nás.

RTVS sa totiž k nakrúcaniu snímky taktiež pridala ako koproducent. Podľa verejnej zmluvy sa telerozhlas zapojí sumou 50 000 eur bez DPH, náklady na výrobu celého filmu sú podľa zmluvy približne 800 000 eur.

Komédia by mala mať v Česku kinopremiéru v marci 2016, do slovenských kín by sa mala dostať v apríli. RTVS ju bude môcť uviesť už po slovenskej kinopremiére, práva na jej vysielanie bude mať jeden rok. V snímke sa objavia aj slovenskí herci ako napríklad Milan Lasica či Lucia Siposová. Nakrúcanie snímky začalo v lete, ďalšia výroba by mala prebehnúť podľa zmluvy v novembri.

Okrem Jiřího Bartošku a spomínaných slovenských hercov sa objavia aj Táňa Vilhelmová, Iva Janžurová, Jiří Havelka, Pavla Beretová, Jakub Kohák, Arnošt Goldflam či Klára Melíšková.

O filme Teorie tygra
Komédia pre mužov, ktorí majú skúsenosť s manželstvom a pre ženy, ktoré majú skúsenosť s mužmi alebo komédia, ako urobiť z mužov králikov. Aj to vystihuje road movie o úspešnom veterinárovi, ktorý si vo svojich 60-tich rokoch spomenie na svoje sny a rozhodne sa získať späť vládu nad svojím životom. Vydá sa na riskantnú cestu napriek tomu, že tak prichádza o všetko. Film je rovnako o jeho žene, ktorá to s ním myslela dobre – za manžela aj manželstvo prebrala zodpovednosť, keďže muži toho nie sú schopní. Mužova cesta rozhýbe životy aj jeho detí. Mladí by si to radi zariadili lepšie, no ničivá rodinná stratégia pomalej premeny tigrov na králiky ma hlboko zapustené korene.

Foto: Milan Malíček, Právo

Čítať viac...
Nahor