Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

RTVS z košického maratónu odvysiela 3-hodinový prenos, po prvý raz bude v televízii komentovať Jarkovský

RTVS  jubilejný 90. ročník najstaršieho európskeho maratónu po prvýkrát odvysiela v priamom prenose, ktorý maratón pokryje v celej dĺžke od štartu až po cieľ. Pre divákov verejnoprávna televízia pripravuje mnoho ďalších noviniek, počas maratónu sa bude vysielať aj špeciálne štúdio s atraktívnymi hosťami a jedna z kamier bude snímať maratón z helikoptéry.

Komentátormi priameho prenosu budú Pavol Gašpar a vôbec po prvýkrát sa v pozícii televízneho komentátora objaví legenda rozhlasového komentovania Jozef Jarkovský. Maratónske štúdio moderuje Oľga Hamadejová, čerstvé informácie priamo z trate bude divákom RTVS prinášať reportér Jozef Frivalský.

RTVS počas priameho prenosu prinesie nielen priebeh celého maratónu, ale aj reportáže zo sprievodných akcií a štúdio s atraktívnymi hosťami. „V štúdiu privítame viacerých hostí, ktorí prišli do Košíc na pozvanie organizátorov maratónu. Sú medzi nimi slovenskí a československí víťazi maratónu, šéf európskej atletiky Hansjörg Wirz, prvá žena bostonského maratónu Joann E. Flaminiová, ale napríklad aj Ron Hill, vynikajúci britský vytrvalec, štvornásobný svetový rekordér a druhý muž na svete, ktorý zabehol maratón pod 2:10,“ povedal k priamemu prenosu Pavol Gašpar zo športovej redakcie RTVS.

Trojhodinový priamy prenos z 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa začína na Jednotke v nedeľu 5. októbra o 8:45.

Videopozvánka Paľa Gašpara

Čítať viac...
Nahor