Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Pikošky

RTVS vynovila šou Pečie celé Slovensko: Druhá séria pobeží do Vianoc, dostáva nové priestory!

Verejnoprávna televízia oficiálne potvrdila dátum štartu druhej série, ktorá navýši počet epizód.

Posledným z hlavných jesenných formátov, ktoré sa dostanú do vysielania, bude druhá séria šou Pečie celé Slovensko.

Rovnako ako vlani ju verejnoprávna televízia odštartuje až v druhý mesiac novej televíznej sezóny, keď oficiálne potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk a 2. sériu Pečie celé Slovensko spustí v nedeľu 2. októbra.

Pekárska šou sa na Jednotke RTVS bude vysielať až do Vianoc.

Televízia potvrdila celkovo 11 súťažných epizód šou, a teda o jednu viac ako vlani.

Vďaka tomu súťažná časť šou Pečie celé Slovensko potrvá do nedele 11. decembra, pričom na nedeľu 18. decembra RTVS pripravila ďalší vianočný celebritný špeciál.

Novinkou v druhej sérii budú vynovené priestory, v ktorých sa šou odohráva.

Tvorcovia si aj pre pokračovanie Pečie celé Slovensko zvolili kaštieľ Theresia Chateau v Bernolákove, v ktorom sa odohrávala aj prvá séria. Kľúčovou súčasťou šou je však stan, ktorý prešiel vizuálnou obnovou.

„Celý pekársky stan však prešiel veľkou vizuálnou premenou a v druhej sérii obľúbenej šou čaká na divákov naozaj unikátny vizuálny zážitok. Dizajn stanu opäť pripravil architekt Dano Šichman a interiér zmenil od základov. Nové farby, dekorácie a množstvo rozkvitnutých čerešňových stromov zaplnilo nielen samotný stan, ale aj exteriér,“ uviedla RTVS.

„Naším cieľom bolo vytvoriť opäť prostredie, v ktorom sa budú súťažiaci cítiť príjemne, a ktoré bude zároveň nové a opäť divákov zaujme a vtiahne do jedinečnej atmosféry v samotnom stane. Kládli sme veľký dôraz aj na najmenšie detaily a verím, že finálny vizuálny zážitok ešte predčí prvú sériu,“ dodal režisér šou, Jeffo Minařík.

Samotný kaštieľ v Bernolákove si dal postaviť príslušník grófskej vetvy Esterházyovcov, chorvátsky bán a krajinný sudca Jozef Esterházy. Podľa pôvodného nápisu na jeho strednej veži bol ukončený v roku 1722, stavebné práce sa začali ale už o desaťročie skôr a pokračovali podľa zachovaných vyúčtovaní až do konca dvadsiatych rokov. V 18. storočí bol kaštieľ už v plnej kráse a nakoľko sa nachádzal v blízkosti Viedne a Bratislavy, stal sa jedným veľmi dôležitým dejiskom dvorského života. Kancelár František Esterházy (1715-1785) tu privítal aj kráľovskú rodinu pri viacerých príležitostiach.

Zdroj, foto: RTVS

Čítať viac...
Nahor