Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Aktuality

RTVS prekopáva zloženie moderátorov večerných správ: Novou tvárou dlhoročná redaktorka JOJ!

Hlavným spravodajstvom verejnoprávnej televízie ako jediným z veľkých staníc nesprevádzali moderátorské dvojice, RTVS takto v minulosti reagovala na moderné trendy. Po rokoch sa ku konceptu dvoch moderátorov vracia.

Večerné Správy RTVS vysielané o 19:00 čaká už tento mesiac zmena.

Verejnoprávna televízia ohlásila pre svoje hlavné správy návrat ku klasickému konceptu moderátorských dvojíc, na základe ktorého k súčasným stabilným moderátorom spravodajstva pribudnú nové tváre.

Správy RTVS ako jediné z veľkých spravodajstiev ponúkali koncept jedného moderátora. V tejto pozícii sa roky striedajú Ľubomír Bajaník, Janette Štefánková a Viliam Stankay.

Kedysi moderný koncept mení za tradičný

Televízia do nového modelu prepla v priebehu roka 2016, kedy vrcholila dramaturgické aj vizuálne úpravy Správ RTVS. Výsledkom bolo na konci roka aj nové štúdio s novou grafikou.

„Predzvesťou zmien bola aj nedávna úprava moderátorských dvojíc, Správy RTVS dlhšiu dobu moderuje jeden samostatný moderátor. RTVS tak reflektuje najmodernejšie trendy v oblasti interpretácie spravodajských výstupov smerom k divákom,“ uvádzala verejnoprávna televízia na konci roka 2016, kedy predstavovala finálny kompletný balík zmien spravodajstva.

Po takmer šiestich rokoch sa RTVS vracia ku klasickému modelu moderátorov spravodajstva.

Vo vysielaní sa po novom budú striedať tri moderátorské dvojice, ktoré budú zložené zo súčasných dlhodobých moderátorov hlavných správ a doterajších redaktorov spravodajstva RTVS či moderátorky denných vydaní správ.

Bývalá počasiarka JOJ hlavnou tvárou správ

Moderátorské dvojice sa do Správ RTVS o 19-tej vrátia od soboty 14. mája.

Zaujímavosťou je, že do pozície hlavnej moderátorky spravodajstva RTVS povýši od mája bývalá tvár spravodajstva JOJ, Klaudia Suchomel Guzová.

Dvojicu vytvorí s priamo najobľúbenejším moderátorom spravodajstva RTVS, Ľubomírom Bajaníkom, ktorý sa v ostatných rokoch dostával na najvyššie priečky v diváckom hlasovaní v rámci televíznych ankiet.

Pre Guzovú ide o veľký kariérny postup. Vo svojich začiatkoch bola tvárou počasia Jojky, neskôr bola dlhodobo redaktorkou jej spravodajstva, objavovala sa aj za moderátorským stolom poludňajších či podvečerných správ. V JOJ strávila 16 rokov, do RTVS nastúpila v januári 2021 ako redaktorka po odchode Dalibora Skladana.

„Je to pre mňa také prekvapenie, naozaj sa veľmi teším. Ľubo Bajaník je veľký profesionál. Verím, že sa nám podarí dobre a rýchlo sa zladiť a že nám to bude dobre fungovať,“ povedala Guzová.

„Je to opäť návrat späť, keď budeme môcť opäť viac spolupracovať vo dvojici, viac sa koordinovať a sústreďovať na prácu s jednotlivými zahláseniami a zároveň si ju aj rozdeliť,“ dodal Ľubomír Bajaník

Všetky moderátorské dvojice

Popri Guzovej s Bajaníkom novú moderátorskú dvojicu vytvorí ďalší redaktor RTVS, Andrej Bálint, spolu so Janette Štefánkovou.

„Veľmi sa teším, mám miernu trému, ale bude to perfektná skúsenosť a veľká výzva,“ povedal nový moderátor Andrej Bálint. „Na môjho nového spolumoderátora sa teším. Som presvedčená, že medzi nami vzájomná kolegiálna chémia bude fungovať,“ doplnila ho jeho nová moderátorská partnerka Janette Štefánková.

Tretiu dvojicu s dlhoročným moderátorom Viliamom Stankayom, vytvorí doterajšia tvár denných spravodajských relácií Simona Simanová.

„Veľmi sa teším, pretože mám okolo seba skvelý tím, s ktorým pracujem už 15 rokov. Som zvedavá a zároveň verím, že sa to divákom bude páčiť,“ prezradila Simanová. „Už som kedysi moderoval vo dvojici, mal som viacero moderátorských partneriek, verím, že aj túto zmenu diváci ocenia a naše Správy budú pre nich atraktívnejšie a živšie,“ verí Stankay.

 

Čítať viac...
Nahor