Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

RTVS v utorok hodovala: Kuzminová nalákala divákov, darilo sa aj Nikto nie je dokonalý

Olympiáda sa začína čoraz viac odrážať na sledovanosti, ošiaľ spôsobilo zlato Kuzminovej, dnes štartuje hokejový turnaj.

V utorok sa na štarte biatlonového preteku po druhý raz na olympiáde v Soči postavila zlatá slovenská reprezentantka Nasťa Kuzminová. Jej štart v stíhacích pretekoch z prvého miesta dával veľkú nádej na medailu a tak sa od práce či iných aktivít odtrhlo nemálo Slovákov. Nakoniec taktiež výborné šieste miesto Kuzminovej sledovalo podľa našich informácií v priemere takmer 590-tisíc divákov pri podieli vyše 43 % (15+). Rovnaký podiel zaznamenal druhý pretek Kuzminovej aj u mladších divákov.

Nie je prekvapením, že „stíhačka“ žien v biatlone zrazila podiely najmä veľkých komerčných staníc až k blízkosti hranice 10 %, no večer sa už situácia upokojila. Panelák na Joj si opäť vybojoval svoj podiel okolo 21 %, Búrlivé víno stabilne dosahuje výkony nad 30 %. Tento týždeň sa o čosi lepšie ako inokedy darilo relácii Nikto nie je dokonalý na Jednotke, ktorá sa taktiež naladila na olympijskú vlnu. Hosťami relácie boli Jarmila Hargašová a Marcel Merčiak, pričom testovanie vedomostí národa sledovalo v univerzálnej cieľovke vyše 15 % divákov.

Po 21:30 už nemohla byť so sledovanosťou spokojná trhová dvojka. Jej seriálová novinka Vdova stratila divákov, keď si ju pozrelo cez 15 % divákov pri obrazovke. Markíze zas vyšli Rodinné prípady s podielom takmer 26 %. Z menších staníc žiadna výraznejšie neprekvapila, Dvojka sa vďaka olympiáde opäť stala celodennou trojkou.

Čítať viac...
Nahor