Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

RTVS v správach namiesto príspevku o krvavej vojne v Pásme Gazy pustila Sagana, reportáž už neodvysielala (aktualizácia)

RTVS sa včera v hlavných správach stretla s technickou poruchou, pre ktorú neodvysielala plánovaný príspevok.

RTVS včera vo svojich hlavných správach neodvysielala jeden z hlavných príspevkov. Moderátori Jana Košíková a Ľubomír Bajaník spoločne zahlásili reportáž o bojoch medzi Izraelom a Palestínou, ktorá v nedeľu priniesla jeden zo svojich najkrvavejších dní od začiatku júnových bojov. Namiesto plánovaného príspevku sa však do systému priplietla pripravená reportáž pre reláciu Góly, body, sekundy o voľnom dni Petra Sagana na Tour de France. Redakcia príspevok predčasne ukončila.

Reportáž o vojne však už televízia do konca správ nezaradila. „Vzniknutú technickú poruchu sa počas vysielania nepodarilo odstrániť aj napriek niekoľkonásobnej snahe technických pracovníkov. Po odvysielaní hlavnej spravodajskej relácie sme preverili akým spôsobom chyba vznikla a následne bola odstránená. Za vniknutú situáciu sa ospravedlňujeme a vďaka rýchlej diagnostike technickej poruchy v budúcnosti predídeme podobným problémom,“ vyjadrila sa ku vzniknutej situácii Dominika Šulková z RTVS.

Televízia sa však tejto téme venovala v predchádzajúcom spravodajstve, keď reportáž o aktuálnej situácii v Pásme Gazy odvysielala v Správach RTVS o 16.00 (9:05).

Čítať viac...
Nahor